Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[21:15] VALİLİK 1 HAZİRAN İTİBARİYLE YENİ DÜZENLEMELERİ AÇIKLADI! -- [20:52] Meteoroloji uyardı! -- [15:08] FATMA ÖZTÜRK HAYATINI KAYBETTİ! -- [22:47] Hakkari’den acı haber: 2 şehit! -- [19:26] Sağlık Bakanlığı’ndan servisler için corona rehberi! -- [19:15] İçişleri Bakanlığı'ndan normalleşme süreci genelgesi! -- [15:59] Bekçi hırsızların saldırısına uğradı! -- [15:12] Şahin ve Kaya video konferans yöntemiyle bir araya geldi! -- [21:17] Erdoğan duyurmuştu! İdari izinlerle ilgili genelge yayımlandı! -- [17:45] OSB’lerde faaliyet gösteren fabrikalara maske dağıtıldı! --
Yazarlar
ALIK İLE DALKAVUK
BARIŞ ZENGİN

BARIŞ ZENGİN

10.06.2019
967 kez okundu.

Taassup sahibi olmak; içinde yaşamlarımızı sürdürdüğümüz toplumun geneline addedilen ve insanlarımızı düşünmekten alıkoyarak tek bir ideye bağlı kalma şartını öne sürmek,

 

Bireysel inançları sömürmek kanalıyla, şahsi çıkar, menfaat sarmalında mevki, makam sahibi olanların uyguladıkları algı psikolojisi kapsamında uydurulmuş bir sözcük.

 

Dün, giydikleri gömlekten yediklerine, içtikleri sudan çektikleri çilelere kadar her şeyi paylaştıklarını dile getirenlerin, aynı amacı güttüklerini söyleyerek yaratmış oldukları bu algı operasyonu sayesinde toplum, neyin doğru neyin yanlış olduğunu sorgulamaktan ziyade hakkı ve haklıyı görmezden gelerek kendilerine biçilen kaftanı giymek zorunda bırakılır.

 

Bu bağlamda STK’lar, siyasi kurumlar gibi çalıştırılmakta, hedefe giden her yol mubah anlayışı gözetilmektedir.

 

Gerek yerelde,  gerekse genelde ortaya çıkan sonucu kendi çalışmalarına ve algı operasyonlarına bağlayan gafillerin, toplumun, bırakın asıl resmi görmesini, madalyonun tersinin görünmesine dahi tahammülleri yoktur.

 

Aynaya bakacak yüzü dahi olmayan yüzsüzlerin, siyasi erkin sağladığı imkânları kullanarak kendilerinden olmayanları yok sayar tavırda hareket ederek, kendilerinden istekte bulunan eş, dost, akrabalarının bir yerlere gelmesi için harcadıkları mesaiye bakıldıkça durumları daha net ortaya çıkmaktadır.

 

Devir, bal tutanın parmağını yaladığı devir diyen ALIKLARLA, bunların DALKAVUKLARININ devridir.

 

Hak din İSLAM ve kutsal emanetimiz Kur’an’ın belirttiği emir ve yasaklardan bahsederken, dini konularda samimiyetten uzak bireyselliği düşünenlerin hemen her gün işledikleri toplumsal nifak, tamah, riya ve din algısı yaratma düşünceleri de toplumun ayrıştırılmasında öncelikli hedef olarak görülmektedir.

 

Mikrofonlar önünde her türlü eleştiriye açık olduğunu söylemeyi marifet sanırken, arka planda Yahudi pazarlığı yapmalarını görmemek, İslam’ın emrettiği gibi yaşadığını savunurken, gözlerin kör, kulakların sağır bırakıldığından bihaber yaşayanlardan çok şey beklememek gerekir.

 

“Kötü insan yoktur. Şartların kötü yaptığı insanlar vardır” düsturuyla büyüyenlerden olarak, günün şartlarında kötü insanlardan ziyade alık ile dalkavuk ikileminin olduğu görülmektedir.

 

Tilki ve karga masalındaki gibi;“HER DALKAVUK BİR ALIĞIN ÜZERİNDEN GEÇİNİR”

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

KURU SİYASET...

KURU SİYASET...

ÖZGÜR AKYÜZ

TRİBÜNLERE OYNAMAK

TRİBÜNLERE OYNAMAK

Ömer ZEKİ

3 MAYIS

3 MAYIS

GÖLGELER

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ