Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[16:43] Sönmez’den Özlü’ye; Bu özelleştirme girişiminden vazgeçin! -- [16:21] 8 bin 916 kursiyer eğitim gördü! -- [15:02] Ahmet Davutoğlu yeni partisi için başvuru yaptı -- [12:39] Uygulama örnekleri çalıştayı düzenlendi! -- [12:32] Temizlik çalışmaları sürüyor! -- [12:23] Mahalle ziyaretlerinin ilk turu tamamlandı! -- [12:15] ‘Isı Yalıtımı’ semineri gerçekleştirildi! -- [12:02] Öğrenciler Açık Mutfakta buluştu! -- [11:35] Kredi durumumuz hiç iç açıcı değil!.. -- [10:43] ARAMIZDAN AYRILANLAR --
Yazarlar
YANDAŞ MI? RANTDAŞ MI?
BARIŞ ZENGİN

BARIŞ ZENGİN

26.09.2019
949 kez okundu.

Düzce haftalardır sağlık konusunda yaşanan sorunlarla pisi pisine yitip giden yaşamları konuşmaya, ulusal bazda gündem oluşturmaya her ne kadar bir kısım çevreler göz boyamaya çalışsa da devam ediyor.

 

Fırtınalı süreçler, sağlıktaki yetersizliklerimiz nedeniyle ardı ardına yaşanan ölümlerin ardından, siyasilerimiz ortaya çıkıp yara sarma pozları verirken, ‘şunu yaptık, bunu yapacağız’ tarzında sözde sözlerle gaz almaya çalışırken, bazı medya kuruluşları da kendilerine görev addedilmiş olarak, asıl söz sahiplerinin yerine millete ders verme cihetini kendinde görebiliyor.

 

Bu öncelikle ayıptır, yazıktır, yanlıştır.

 

Toplumun genelini ilgilendiren, ortalığı ayağa kaldıran bir olay karşısında, sokağın nabzını tutmaktan öte şövalyeliğe soyunmak, yaşananların normal hayatın seyriyle ilgili olduğunu düşündürterek topluma kaderciliği dayatma anlayışı olsa olsa Don Kişot tarzı yel değirmenlerine saldırmakla açıklanabilir.

 

Siyasi olarak yandaş tavır takınarak yandaş tabir edilen yayın politikası izlenmesini anlayabilirim,  belirli isimler üzerinden siyasi ikbal peşinde yayın yapılıyor oluşunu da bir nebze anlayabilirim ancak toplumun genelini ilgilendiren bir konuda, tüm Düzce’nin el birliği vermesi gereken olaylarda yaptıklarıyla topluma karşı toplumu savunduğunu söyleyebilme absürtlüğünü anlamak mümkün değil.

 

Konuyu, bazı basın organlarının yandaşlık olarak nitelendirilen yayın politikasından çıkıp rattanşlık yoluna girmesi olarak mı görmek lazım bunu kamuoyuna bırakıyorum. Ancak, bunca zamandır yapılanları gördükten sonra YETER ARTIK! Demek gerekiyor.

 

Yıllardır çerden çöpten, organizasyondan ve sokaklardan kendinize sağlamak için uğraştığınız çıkarlarınıza ses etmedik diye meydanı boş bulduğunuzu sanmayın.

 

Kraldan çok kralcılık yaparak, bahse konu olan durumlardan kendinize rant sağlama uğraşından vazgeçin. Burada rant konusuna açıklık getirmek gerekirse, rant; sadece maddi çıkar anlamı taşımamalıdır. Bunun bilinmesini de isterim.

 

Sizler, bu şekilde devam ettiğiniz, görmezden gelinmesi adına kürek salladığınız, toplum vicdanını hiçe saydığınız sürece bizler dün olduğu gibi bugün ve yarında toplumun yanında, sokağın sesi olmaya devam edeceğiz.

 

Aslında sizlerinde yapması gereken bu. Da kime anlatıyoruz ki?

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Düzceli

26.09.2019

Basın olarak öz eleştiri yapmanız çok güzel. Ben uzun süredir taraflı , çelişkili ve tutarsız haberler yüzünden birkaç yerel medya kuruluşunu pörtföyümden çıkardım. Adaletin, hakkaniyetin ve dürüstlüğün olmadığı yerde VATANDAŞ'da YOKTUR. Saygılarımla.

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%52,00

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

DOĞU TÜRKİSTAN...

DOĞU TÜRKİSTAN...

ÖZGÜR AKYÜZ

TRİBÜNLERE OYNAMAK

TRİBÜNLERE OYNAMAK

Ömer ZEKİ

YANDAŞ MI? RANTDAŞ MI?

YANDAŞ MI? RANTDAŞ MI?

BARIŞ ZENGİN

BU SAVAŞ BENİM DEĞİL

BU SAVAŞ BENİM DEĞİL

AYFER ÖZTÜRK YÜKSEL

3 MAYIS

3 MAYIS

GÖLGELER

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ