Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[16:11] İtfaiye farkındalığı artırmayı amaçlıyor! -- [14:16] Küçük ülkücüden Bıyık’a anlamlı hediye! -- [13:01] Öğrencilerden Kitaplık! -- [12:04] Küçük; ‘Yakınlarına ‘makam’ vatandaşa ‘azar’ -- [10:48] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [10:41] Mustafa Kemal Ortaokulu Finlandiya’da! -- [10:02] 13. Kuruluş Yıldönümü kutlandı! -- [13:27] RADYODÜET yayın hayatına başladı! -- [13:15] Çanakkale Zaferi kortej yürüyüşü ile kutlandı! -- [13:05] Çanakkale ziyareti! --
Gündem
TOZAN: BOYNU DİK OLAN HER YERDE DİK OLUR

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan’a yönelik gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “haklı olan, şeffaf olan milletin karşısına çıkmaktan da yargının karşısına çıkmaktan da korkmaz ve çekinmez. Boynu dik olmakta tam olarak budur” dedi.

 TOZAN: BOYNU DİK OLAN HER YERDE DİK OLUR

11.4.2018
269 kez okundu.

CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan, AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan’ın partisinin il danışma toplantısında Düzce’ye yapılan yatırımlarla ilgili yaptığı açıklamalarını sert şekilde eleştirdi.

 

DEVLET HASTANESİ – OTOGAR – PARK BAKIMLARI – ÇÖP PROBLEMİ

 

Tozan, yazılı basın açıklamasına AK Parti Nisan Ay’ı İl Danışma toplantısında konuşan Milletvekili Fevai Arslan’nın ‘’Hiç boynumuzu bükecek bir durumumuz yok. Şu yapılmadı diyenlere soruyorum Düzce’ye ne yapılmadı’’ sözlerini hatırlatarak başladı ve devlet hastanesinden otogara, hava kirliliğinden park bakımı adı altında ki ihalelere, çöp problemine kadar bir çok sorunu gösterdi.

 

 

NEDEN KARŞIMIZA ÇIKMIYORSUNUZ?

 

“Partisinin İl Danışma toplantısında konuşan Fevai Arslan’ın açıklamasına baktığımızda; ‘’Hiç boynumuzu bükecek bir durumumuz yok. Şu yapılmadı diyenlere soruyorum Düzce’ye ne yapılmadı’’, ifadelerini kullandığını görüyor ve boynu dik olanlardan alamadığımız cevapları Sn.Arslan’dan istiyorum. Ayrıca Düzce’nin sorunlarını konuşmak için partinizin yetkililerini defalarca tartışma programına davet ettim. Başınız dik ise neden karşımıza çıkmıyorsunuz?” diye sordu.

 

Tozan, Düzce’nin çözülmediğini ifade ettiği sorunlarını ele aldığı açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

 

-Devlet hastanesi yapıldı. Çernobil faciasından çıkmış gibi elektrik kesildiğinde jeneratörleri çalışmıyor. Zemin katlardan su sızıyor. Bize Jeneratörlerin bu nedenle çalışmadığı bilgisi geldi. Gidip bakmak zahmetine katlandınız mı acaba?

 

-Terminal binası yapıldı fakat her yağmurda ulaşım aracı için bot gerekiyor. Yüklenici firmaya bakıldığında kamu ihalelerinde başı çeken yandaş firma olduğu göze çarpıyor. Terminalin bağlantı yolu hâla yok, esnaf kan ağlıyor.

 

-Hava kirliliği çözüldü de haberimiz mi yok. Satışı yasak olan kömür yıllardır oy için bedava dağıtılıyor. Bu konuda kanun teklifi verdik, Partiniz teklifi genel kurula indirmedi. Parklarda ki çöpleri ise gönüllü Stk’lar topluyor.

 

-Fabrikalar bir bir kapanıyor grev yapan işçilerin sesi duyulmuyor ama TSO kendi ikbali peşinde.

-Katı atık tesisi ihalesi ve  bitmeyen tesisse bitmiş gibi ödenen 16 milyon için tek kelime edilmiyor. Yargıya taşıdık, bize dönen yok. Ne hikmetse kendi icraatları olan tesis için başı dik olanlara yerinde anlatalım dedik, avete icabet edilmiyor.

 

-Akçakoca hariç, ilçelerin lağım ve diğer atıkları Melene dökülüyor. Arıtma tesislerini yaptınız da bizim mi haberimiz yok.

 

-Yağmur yağınca caddeler Dereye dönüyor.

 

-Okullardaki ikili eğitim sorununu mu çözdünüz?

 

-Düzce'nin ortasından geçenin aklında Düzce'ye dair tamirhane görüntülerinden başka bir şey kalmıyor. Kentsel dönüşüme ne oldu?

 

-Seçim vaatlerinde olan Efteni Gölü, Kardüz Yaylası, Asar Deresi, Kentsel dönüşüm, Hızlı Tren gibi projeler ortada yok, anımsayan hiç yok.

 

-Küçük sanayi sitesi ve Beyköy yollarını gören, bilen ve dillendiren hiç yok.

 

-Her köşe başını ücretli otoparka çevirenlerden rahatsız olan yok, otopark paralarını iç edenlerden hesap soran yok.

 

-Fındık üreticisinin sesini duyan yok, rekolte ile oynayanlara dokunan yok. Fındık için dilek tutup balon uçuranlara söylenecek sözümüz yok.

 

-140 Milyonu aşan Düzce Belediyesinin borcunu konuşan yok bu borcun nerelere yapıldığını açıklayan yok.

 

-Vatandaşın ekonomik durumunu gözeten yok fakat şehrin her yerini Tedes ile doldurup borç kapatmayı amaçlayan çok.

 

-Düzce'nin çevre yolları yok.

 

-Bu memleketin hala bir otoban çıkışı yok. Düzce merkeze hangi ilçeden giriş çıkış yapıyorsunuz?

 

-Yandaş Ankaralı firmaya 10 milyon TL ye ot biçme, çiçek sulama ihalesi, Cahit Aydın'a yıllarca ihalesiz park verdiniz ve hala boynunuz dik ise diyecek bir şey yok.

 

-Şaibeli bolca ihale yaptınız. Devleti zarara uğrattınız. Liyakatsız kişileri de torpille işe aldınız.

  Bizim yaşadığımız Düzce'nin hali bu. Siz nerede yaşıyorsunuz Sayın Vekil?

 

                            BOYNU DİK OLAN HER YERDE DİK OLUR

 

Tozan, açıklamalarının sonunda siyasi partiler ve siyasetçilerin boyunlarının dik olması gerektiğine değinerek, “Fakat bu iddia için şeffaflık ve hesap verilebilirlik önemlidir. Söz ve eylem uyumlu olmalıdır. Tüyü bitmemiş yetim hakkı karşısında susanlar ancak kendi partilerinin toplantısında tribüne oynamak amaçlı bu tarz konuşurlar. Aksini iddia edebiliyorsalar öncelikle giydikleri siyasi gömlekleri gereği açık oturumda karşımıza çıkarlar millete hesaplarını verirler. Sonrasında başta, Yeypaş, İntaş gibi Belediye Şirketlerinde olup bitenler, ihaleler, torpiller başta olmak üzere tüm konuları yargıya taşırlar. Unutmamak gerekir ki; haklı olan, şeffaf olan milletin karşısına çıkmaktan da yargının karşısına çıkmaktan da korkmaz ve çekinmez. Boynu dik olmakta tam olarak budur” vurgusu yaptı..

 

 

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Alaettin aycil

11.4.2018

Bravo başkanim bunlar ancak kendi alanlarinda atip tutarlar siz karşiniza çikmaya cesaretleri yok

Bu Yorum İçin Beğeni Yaptınız

%50,00

Düzceli

11.4.2018

Bravo başkan. Merak etmeyin yine karşınıza çıkamayacaklar.

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

ÇOK OKUNANLAR

13.3.2019 11:33

YEŞİLAY da Ali Dilber Dönemi

14.3.2019 17:09

 Küçük; ‘Bizde ortak akıl vardır’

14.3.2019 13:34

Yılmaz’a yoğun ilgi!

16.3.2019 17:06

Çanakkale Zaferi kahramanlık destanıdır!

15.3.2019 13:57

 Küçük; ‘Proje bizim polemik sizin’

NAMAZ VAKİTLERİ