Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[15:55] Yama çalışmaları devam ediyor! -- [15:44] Çocuklar doyasıya eğlendi! -- [15:40] Budama ekipleri Konuralp’te! -- [15:35] Temizlik seferberliği sürüyor! -- [13:38] İkinci üniversiteye yoğun ilgi! -- [13:28] SODAM projesi devam ediyor! -- [12:22] Palamut ve Briç Festivali sona erdi! -- [12:08] AK Parti, Yığılca ilçe danışma meclisi toplantısı yapıldı -- [11:54] ‘Afet Çantası Hazırlama’ etkinliği! -- [11:28] SİZİN DE Mİ SÖYLEYECEK SÖZÜNÜZ YOK? --
Yazarlar
AÇIK MEKTUP
İSMAİL HAKKI CİVİL

İSMAİL HAKKI CİVİL

22.7.2016
447 kez okundu.

Sayın Cumhurbaşkanım;

 

2002 yılından beri rahat ve huzur içerisinde olamadığınızı, çok daha aktif ve güzel çalışmalar yapamadığınızı, size karşı her an için istenmeyen hareketlerde bulunulabileceğini düşündüğünüzü, bununda sizin hem sağlığınızı hem de uykularınızı bozduğunu tahmin ediyorum. Tabi ki haklısınız çünkü bu ülke maalesef, darbeler, ihtilaller ve muhtıralar ülkesi haline geldi. Zaten son olayda sizlerin tedirginliğini doğrular mahiyette olmuştur. Hatta yakınınızdaki ve güvendiğiniz insanların dahi bu kumpasın içinde olması bu işin şakasının olmadığını göstermiştir. Bu nedenle sizleri anlıyorum ve hak veriyorum.

 

Ancak;

 

Sayın cumhurbaşkanım, son zamanlardaki istenmeyen oluşumlar, hareketler neticesinde gerek Yargımız ve gerekse Silahlı kuvvetimiz hatta devletin tüm kurumları büyük yara aldı ve halkın gözünde büyük itibar kaybettiler. Bunların itibarını sağlamak, halkın bu kurumlara olan güvenini yeniden tesis etmek çok zordur. Millet ve devlet olarak çok zor dönemeçlerden geçmekteyiz. İşte bu dönemi çok iyi atlatmak ve devlet organlarında yıkılan itimadı yeniden düzeltmek için artık milliyetçilere güvenmelisiniz. Bunu hem kendi sağlığınız için hem de devletin bekası için yapmalısınız. Biliyorum milliyetçi kesimi hiç sevmediniz, fikirlerini de benimsemediniz. Olabilir. Burada önemli olan devletin yıkılan düzeninin yeniden sağlanması, vatandaşında devlete karşı olan güvensizliğinin yeniden güvenilir haline getirilmesi olmalıdır. İşte bu nedenlerden dolayıdır ki artık özellikle bürokraside milliyetçi fikirdeki kardeşlerimize güvenmeli ve hem yetkili hem de sorumlu kılmalısınız.

 

Biz milliyetçiler, devleti yönetenleri pasiflikle suçlayabiliriz, başarısız olarak görebiliriz, hatta bize düşman olduklarını bile düşünebiliriz ama biz gerek devleti yönetenlere, gerek devletimize ve gerekse milletimize ne düşmanlık yaparız, ne kin güderiz nede asla ve asla tetik çekmeyiz.

 

Milliyetçiler varlık tarihlerinden beri hep işkence, ızdırap çekmişler ve öldürülmüşlerdir ama asla ve asla devletlerine, milletlerine ne küsmüşler nede kin gütmüşlerdir. Hatta yabancı heyetler yanlarına geldiğinde de ‘bu devlet baba ile evladı arasındaki bir sorundur, başkasını ilgilendirmez’ diyebilmişlerdir. Çünkü milliyetçiler için devlet kavramı kutsaldır- namustur, millet kavramı kutsaldır- namustur. Siz bu kardeşlerime hem görev hem de sorumluluk verdiğinizde göreceksiniz ki milliyetçiler görevlerini de kutsal ve namus olarak görüp ona en küçük leke getirmeyeceklerdir.

 

Sayın Cumhurbaşkanım,

 

Şu bir gerçek ki, dün ve bugün arkadaşlarını satanların yarın satmayacağı hiç bir değer olmayacaktır ve olmamıştır da. Gerçek manadaki yani fikirsel ve şuurlu milliyetçiler ise kendi öz değerlerini kutsal sayar ve satılmayacaklar arasında görürler. İşte bu özelliklerinden dolayı bu millet, milliyetçileri sevmekte ve güvenmektedir.

 

Sayın Cumhurbaşkanım,

 

Artık milliyetçilere güvenip onları göreve davet etmeniz hem devlet hem millet hem de sizlerin huzur ve sağlığı için çok hayırlı olacaktır. Şunu da belirteyim ki, milliyetçinin cesedi çiğnenmeden sizlerin kanı akmayacaktır.  

 

Allah Devletimize de, Milletimize de zeval vermesin.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

YANDAŞ MI? RANTDAŞ MI?

YANDAŞ MI? RANTDAŞ MI?

BARIŞ ZENGİN

BU SAVAŞ BENİM DEĞİL

BU SAVAŞ BENİM DEĞİL

AYFER ÖZTÜRK YÜKSEL

3 MAYIS

3 MAYIS

GÖLGELER

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ