Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[15:55] Yama çalışmaları devam ediyor! -- [15:44] Çocuklar doyasıya eğlendi! -- [15:40] Budama ekipleri Konuralp’te! -- [15:35] Temizlik seferberliği sürüyor! -- [13:38] İkinci üniversiteye yoğun ilgi! -- [13:28] SODAM projesi devam ediyor! -- [12:22] Palamut ve Briç Festivali sona erdi! -- [12:08] AK Parti, Yığılca ilçe danışma meclisi toplantısı yapıldı -- [11:54] ‘Afet Çantası Hazırlama’ etkinliği! -- [11:28] SİZİN DE Mİ SÖYLEYECEK SÖZÜNÜZ YOK? --
Yazarlar
AÇIK MEKTUP -2-
İSMAİL HAKKI CİVİL

İSMAİL HAKKI CİVİL

8.8.2016
553 kez okundu.

 

Sayın Cumhurbaşkanım bu size ikinci açık mektubumdur. Birincisinde artık Milliyetçilere güvenip görev vermenin zamanının geldiğini yazmıştım.

 

Sayın Cumhurbaşkanım;

 

Şahsen bugüne kadar sizi çokça eleştiren bir insanım. Eleştirme sebebim asla, boyunuz posunuz, fikri yapınız, inanç durumunuz, kökeniniz, yönetim tarzınızda değil çünkü bizim atalarımızdan kalma 'HER YİĞİDİN KENDİNE HAS YOĞURT YİYİŞİ VARDIR' sözüne inanırım.

 

Peki, ben sizin neyinizi hep eleştirdim?

 

1-) Üslubunuzu yani çokça argo konuşmanızı,

 

2-) Belki farkında değilsiniz veya danışmanlarınızda size hatırlatmıyor ama fazlaca kırıcı, dışlayıcı ve ötekileştirici konuşmalar yapmanızı,

 

3-) İster dini söylemli olsun ister bölücü söylemli olsun, terör örgütleriyle devleti muhatap etmenizi ve onlara fazlaca tavizler vermenizi.

 

İşte ben sizin hep bu durumlarınızı eleştirerek neler yapılması gerektiğini de birlikte yazmaya çalıştım. Cumhurbaşkanı olmanıza rağmen sanki AKP'nin Genel Başkanı gibi veya AKP'lilerin Cumhurbaşkanı gibi hareket etmenizi hep yadırgadım.  Ancak özellikle 15 Temmuzdan sonraki konuşmalarınızda, hal ve hareketlerinizde ve yönetim anlayışınızda tamda benim istediğim, özlediğim noktaya geldiniz. Bu nedenle geçte olsa sizlere teşekkür ediyorum.

 

Sayın Cumhurbaşkanım;

 

Siz seçildikten sonra benimde Cumhurbaşkanımsınız. Siyaset dışı olmalısınız. İktidar CHP'de, MHP'de de olsa siz herkesin Cumhurbaşkanısınız ve bizler sizinle böyle onurlanmak gururlanmak istiyoruz. Ancak bizim dinimizde bir ayet vardır ya, ‘SİZİN ŞER BİLDİKLERİNİZDE HAYIR VARDIR’ diye, işte ben 15 Temmuz darbe girişimi olayını birazda öyle yorumluyorum ve 15 Temmuzdan sonra siyasilerimizin özellikle üslup olarak düzelmiş olmaları şahsen beni çok memnun ediyor. İnşallah böyle devam eder.

 

Düne kadar birbirleriyle bayramlaşmayan siyasilerimiz bugün birbirleriyle konuşur, şakalaşır ve memleket sorunlarını birlikte görüşür hale geldi, bundan bu memleketin evladı olarak kim memnun olmaz ki?

 

Sayın Cumhurbaşkanım,

 

İktidarda kim olursa olsun siz hep Cumhurbaşkanı olarak kalın ve tarafsızlığınızı muhafaza edin. Kesinlikle üslubunuz tatlı olsun. Aynen Şeyh Edebali'nin dediği gibi, siz milleti temsil ediyorsunuz.

 

Siz hem milletin birliğini hem de devleti temsil ediyorsunuz. Konum itibariyle yakıştırmak gerekiyorsa, bir şemsiyenin üstteki bağ telisiniz yani o tel olmazsa şemsiye olmaz. İşte o tel olduğunuzu düşünerek birlik beraberliği sağlayın. Bakın ülkenin zor zamanında tüm siyasiler bir araya geldiler. Bunu da siz sağladınız. Emin olunki bizleri onurlandırdınız, işte bunun devam etmesi çok daha hayırlı olacaktır.

 

Bu memlekette hangi dinden, hangi kökenden, hangi fikirden olursa olsun insanların tamamı sizin insanınız ve milletimizin de bir parçasıdır. Atamalarda, yerleştirmelerde ayrım yapmadan hak eden hakkını alırsa çok daha iyi olacağız diye düşünüyorum.

 

Sayın Cumhurbaşkanım;

 

Meydanlara çıkıp şunun veya bunun lehine veya aleyhine propaganda çalışması yapmayın. Göreceksiniz ki çok daha fazla seveniniz ve taraftarınız olacaktır. Zaten buna sizinde siyasetimizinde ihtiyacı vardır. Artık Cumhurbaşkanısınız, tarihe geçtiniz lütfen bizde sizleri eleştirmeyelim.

 

Sayın Cumhurbaşkanım;

 

Daha önceden kendinizin zannederek her türlü imkanı sağladığınız insanların, grupların aslında düşman olduğunu herhalde anladınız. Artık bu milletin tüm ferdi sizin evladınızdır. Bunu böyle kabul etmeniz lazımdır.

 

Sayın Cumhurbaşkanım;

 

Dünya ölümlüdür ve her fani gibi sizlerde bir gün öleceksiniz. Bu dünyada yaptığınız iyi işlerin semeresini o dünyada görecek, yanlış işlerinde cezasını çekeceksiniz. Bunun bilincinde olduğunuzu zannediyorum, lütfen birbirimizi sevelim ve hep sevap kazananlardan olalım.

 

Sayın Cumhurbaşkanım;

 

Yaklaşık 20 günden beri konuşmalarınızı, hareket tarzınızı ve yönetim anlayışınızı son derece benimsiyorum. Ancak ortam çok kötü ve biliyorum ki psikolojik olarak da karışık bir durum var. Danışmanlarınızda yeterince deneyimli değil ve size bazı konularda yardımcı olamıyorlar. İşte onun için bu bölümü yazıyorum. Suçlu gibide olsa, hain gibide olsa yanlış yapanların cezasını hukuka bırakalım. Hukuku da kendi kendini denetleyen konuma getirelim.

 

İnşallah bu güzel görüntü ve icraatlar devam eder.

 

Saygılarımla. Allaha emanet olun.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

YANDAŞ MI? RANTDAŞ MI?

YANDAŞ MI? RANTDAŞ MI?

BARIŞ ZENGİN

BU SAVAŞ BENİM DEĞİL

BU SAVAŞ BENİM DEĞİL

AYFER ÖZTÜRK YÜKSEL

3 MAYIS

3 MAYIS

GÖLGELER

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ