Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[15:55] Yama çalışmaları devam ediyor! -- [15:44] Çocuklar doyasıya eğlendi! -- [15:40] Budama ekipleri Konuralp’te! -- [15:35] Temizlik seferberliği sürüyor! -- [13:38] İkinci üniversiteye yoğun ilgi! -- [13:28] SODAM projesi devam ediyor! -- [12:22] Palamut ve Briç Festivali sona erdi! -- [12:08] AK Parti, Yığılca ilçe danışma meclisi toplantısı yapıldı -- [11:54] ‘Afet Çantası Hazırlama’ etkinliği! -- [11:28] SİZİN DE Mİ SÖYLEYECEK SÖZÜNÜZ YOK? --
Yazarlar
AÇIK MEKTUP -3-
İSMAİL HAKKI CİVİL

İSMAİL HAKKI CİVİL

12.8.2016
560 kez okundu.

 

Sayın Cumhurbaşkanım;

 

Birinci mektubumda artık Milliyetçilere güvenmenin zamanının geldiğini, bu nedenle hem görev hem de sorumluluk verme zamanının geldiğini belirttim.

 

İkinci mektubumda ise 15 Temmuz öncesi ve sonrası Türkiye’de ki siyasi hareketin üslubunu, faaliyetlerini anlatmaya çalıştım.

 

Bu mektubumda ise ERGENEKON ve bağlı örgüt soruşturmalarıyla FETÖ/PDY soruşturmasının karşılaştırmasını yapacağım ve aynı zamanda yorumumu ekleyeceğim.

 

Sayın Cumhurbaşkanım, atalarımız ‘TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR’ demişler. Ancak şu da bir gerçek ki eğer tarihten gereği gibi ders ve ibret alınabilse o tarihler asla tekerrür etmezler, edemezler.

 

Sayın Cumhurbaşkanım, ERGENEKON soruşturmasında dosyalarda gizlilik soruşturması olmasına rağmen birileri yani yazılı ve görsel medya, şahısların evlerinde yapılan arama tutanaklarını sınır tanımadan yayınlıyorlar, bu konularda açık oturumlar düzenliyorlar ve bu rezilliğe gizlilik kararı veren mahkeme bile susuyordu. Oysaki o zaman bunu yapanlar kraldan çok kralcılık yapıyorlar ve sizlerle asla gönül birlikteliği olmadığı halde sanki sizin elemanlarınızmış gibi görünüyorlardı. Amaçları hem kazanmak hem de yerlerini muhafaza etmek veya daha da yükseltmekti. Ayrıca bunu yaparlarken hukuku tanımadıkları gibi İslami ve insani duyguları tamamen yok sayıyorlardı. Bu nedenle de kendilerini dahi savunamayan belki de suçsuz insanlar tutuklanarak mağdur oldukları gibi medyanın bu pervasızca tutumundan dolayı daha da mağdur oluyorlardı. İşte bu nedenlerden ötürü hem intiharlar hem de hastalanarak ölümler görüldü. O dönemde özellikle savunma mekanizmasını oluşturan avukatlar dava almakta çekindikleri gibi şimdi daha da korkar hale geldikleri ve davaları almadıkları görülmektedir. O dönemde Savcılar, sanki siyasetin talimatıymış gibi hiç delile, belgeye bakmamaları bir yana daha da ileri giderek sahte deliller oluşturuyorlardı.

 

Sayın Cumhurbaşkanım, Şu andaki FETÖ soruşturmasına baktığımızda geçmişteki hatalar tıpa tıp aynen tekrarlanmaktadır. Örgütün varlığı ortaya konulamıyor ve hata yapılıyor. Yine dosyalarda gizlilik kararı olmasına rağmen birileri medyalara çıkarak falancı ifadesinde şunları söyledi diye yorumlar yapabiliyorlar.

 

İşte burada ortaya şu husus çıkıyor;

 

1-) Medya hiç aslı astarı olmadan ve şahısların ifade tutanaklarını hiç görmeden sadece tahminen yani hayali olarak düşündükleri ifade tutanaklarını gerçekmiş gibi millete anlatıyorlar. Eğer böyleyse yani medya bu duruma düşmüşse durum çok vahimdir.

 

2-) Eğer ki gizlilik kararına rağmen bu ifade tutanaklarını medyaya, devletin ilgili kurumları veya sorumlu kişiler servis ediyorlarsa bu durum çok daha vahim bir durumdur.

 

Çünkü birileri devletin yasal sistemini, düzenini alenen çiğniyor ve yok farz ediyor demektir. Evet suçu kim işlerse işlesin yargı görevini yapacak ve gerekli yargılamadan sonra kararını verecektir ama şu andaki gidiş yargıyı tamamen etkilemeye yönelik bir durumdur. Bu yayınlar karşısında bir yargıcın objektif karar vermesi mümkün değildir.

 

Sayın Cumhurbaşkanım, sizler o makamlara cezaevinden çıkarak geldiniz, yani adaletinde, mağduriyetinde ne olduğunu çok iyi bilen insansınız. Bu nedenle adaletin yerini bulması için üst seviyede mücadele ettiğinizi ve edeceğinizi düşünüyorum. Ayrıca siz İmam Hatip mezunusunuz ve dinimizi de çok iyi biliyorsunuz. Bu dünyanın geçici ve imtihan yeri olduğunun da bilincindesiniz. Yarın mahkeme-i Kübra da hesap verileceğini de çok iyi biliyorsunuz. Bu nedenle ortalığı karıştıran kraldan çok kralcılara lütfen fırsat vermeyin ve adil yargılamanın tesisi için gayret sarf edin. İnanıyorum ki bu sizlerinde özleminizdir.

 

Sayın Cumhurbaşkanım, ayrıca şuna da inanıyorum ki, MİT ve Silahlı Kuvvetler mensupları yani Kuvvet Komutanları ve Genel Kurmay Başkanı hakkıyla görevlerini yapmış olsalardı kimse örgütlenme cesaretini bulamaz, darbe girişiminde de bulunamazlardı. Bu nedenle bu kişilerin tekrar gözden geçirilmesinde fayda vardır.

 

Sayın Cumhurbaşkanım, ERGENEKON soruşturmasıyla FETÖ soruşturması yani yapılış itibariyle bir birine çok benzemektedir. Hatta tıpa tıp aynısıdır ve ERGENEKON soruşturması Yargıtay’ın ‘böyle bir örgüt yok’ kararıyla bitmiştir. O karar örnektir, emsaldir. Bu nedenle bu çalışmaya çok dikkat edilmelidir.

 

Tekrar ediyorum, bu soruşturmada diğerinde yapılan hatalar yapılıp fiyaskoyla sonuçlanmamalıdır. Uzman kişilerin görev yapması gerekmektedir. Ancak ilahi adalet için kurunun yanında yaşında yanmaması lazımdır.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

YANDAŞ MI? RANTDAŞ MI?

YANDAŞ MI? RANTDAŞ MI?

BARIŞ ZENGİN

BU SAVAŞ BENİM DEĞİL

BU SAVAŞ BENİM DEĞİL

AYFER ÖZTÜRK YÜKSEL

3 MAYIS

3 MAYIS

GÖLGELER

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ