Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[15:55] Yama çalışmaları devam ediyor! -- [15:44] Çocuklar doyasıya eğlendi! -- [15:40] Budama ekipleri Konuralp’te! -- [15:35] Temizlik seferberliği sürüyor! -- [13:38] İkinci üniversiteye yoğun ilgi! -- [13:28] SODAM projesi devam ediyor! -- [12:22] Palamut ve Briç Festivali sona erdi! -- [12:08] AK Parti, Yığılca ilçe danışma meclisi toplantısı yapıldı -- [11:54] ‘Afet Çantası Hazırlama’ etkinliği! -- [11:28] SİZİN DE Mİ SÖYLEYECEK SÖZÜNÜZ YOK? --
Yazarlar
ANLAK ZAAFİYETİ
İSMAİL HAKKI CİVİL

İSMAİL HAKKI CİVİL

17.10.2016
422 kez okundu.

 

Konumuz 15 Temmuz 2016 akşamı sendromu.

 

Bu konuyu çok yazdık. Aslında bende sıkıldım ama her nedense aradan yaklaşık 3 aylık zaman geçmesine rağmen halen daha Türkiye’nin ana gündemini oluşturuyor.

 

İşte bu nedenle yazmak durumunda kalıyoruz.

 

Şunu çok açık olarak belirtmek gerekir ki; EN KÖTÜ DEMOKRATİK YÖNETİM EN İYİ ASKERİ YÖNETİMDEN DAHA İYİDİR. Fikrimiz ve ilkemiz budur.

 

Konuyu iki ana başlık halinde incelersek zannedersem daha isabetli olur.

 

1-) Türk milleti, Dünyanın darbe, ihtilal, muhtıra konularında en tecrübeli milleti olmasına rağmen, bu konu Türkiye’nin gündeminden çıkarılarak ortamın normalleşmesi istenmezcesine ana gündemimizi oluşturuyor. Baksanıza günlük yazılı medyada ana konu, televizyonlarda akşamları en azından 4-5 kanalda gündem, açık oturumlarda gündem, sokakta halkın konuştuğu ana gündem hep bu.

 

Peki,  durum buysa biz nasıl es geçebiliriz ki?

 

Milletin kafası bayağı karışık, darbe olduğuna inansa mı inanmasa mı arasında gidip geliyor. Çünkü bunca tecrübe ışığında bir bakıyor ve ‘bu ne biçim darbe’ diyesi geliyor. Birde bakıyor ki doğru o akşam asker sokaklardaydı. Hatta insanlarda öldü. Peki bu nasıl darbe böyle? veya bu darbe kime karşı yapılmıştı? İşte kafalar bu noktada bayağı karışık.

 

Ortada bir gerçek var ki bu darbe girişimi devleti yöneten hükümete karşı yapılmadı gibi görünüyor. Peki, o zaman bu darbe girişimi kime karşı yapılmıştı? İşte bu düşünülüyor ve altından da çıkılmıyor. Baksanıza aydın dediğimiz insanlar bile aylardan beri televizyonlarda tartışıyor halen daha nedenini anlamış görünmüyor.

 

2-) Türk Silahlı Kuvvetleri, darbe, ihtilal ve muhtıralar konusunda dünyanın en deneyimli, birikimli ve tecrübeli askeri olmasına rağmen 15 Temmuz akşamı öyle hayati hatalar yaptılar ki adeta intihar ettiler.

 

Peki, bakıyoruz da, bu darbe girişimini kime karşı yaptınız kardeşim, kendi komutanlarınıza karşımı yoksa ülkeyi yöneten hükümete karşımı diye kendi kendimize de soruyoruz. Evetkendi komutanlarınıza karşı yaptıysanız ki öyle görünüyor alıp veremediğiniz neydi?

 

Eğer hükümete karşı yaptıysanız, hükümetin İlçe ve İl Başkanlarından hiç tutukladığınız oldu mu? Hiç belediye başkanı tutukladığınız oldu mu? Hiç milletvekili tutukladığınız oldu mu? Hiç üst bürokrattan tutukladığınız oldu mu? Hiç bakan ve başbakan tutukladığınız oldu mu? Cumhurbaşkanını tutukladınız mı? 

 

Allah aşkına bunlardan hiç biri yoksa hakikaten siz kime karşı darbe girişiminde bulundunuz? Ha şimdi anladım, bu konuyu çözebilmek için sizin eski niyetinizi ve icraatınızı iyi bilmek gerekiyor değil mi?

 

Bunlar yani bu Gülen Cemaati eskiden ne yapmıştı bir bakalım.

 

2007 yılında icrasına başladıkları ve adına da ERGENEKON, BALYOZ falan dedikleri şu meşhur askere karşı operasyonları vardı ya işte o olaya bir bakalım.

 

Bunlar Hükümet ile ortak hareket ederek o zaman hayali belgeler üreterek, hayali mahkemeler kurarak askeri en alt rütbelisinden en tepedeki komutanına kadar cezaevlerine doldurarak toptan imha hareketine başlamamışlar mıydı?.

 

Şimdide o zaman tamamlayamadıkları oyunun devamını oynuyorlar. Baksanıza yine aynı nakarat, yine özel mahkemeler kuruldu. Yine isimsiz ve imzasız dilekçeler ve hayali deliller ile insanlar cezaevlerine dolduruluyor. Yine ana hedef asker.

 

Allah bilir ama ben diyorum ki, bunların ikisi de dünkü suç ortakları, bunlar birbirlerinin kuyruğuna basmazlar. Bunlar dövüşür gibi yaparlar ve arada kalanı da ezerler.

 

Baksanıza devletin getirildiği duruma, zavallı devletim kendini bile koruyamıyor, kurtaramıyor ve arada yok olup gidiyor.

 

Millet mi?  O çok günahkar galiba ki böyle giderse daha çok çekeceği var.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

YANDAŞ MI? RANTDAŞ MI?

YANDAŞ MI? RANTDAŞ MI?

BARIŞ ZENGİN

BU SAVAŞ BENİM DEĞİL

BU SAVAŞ BENİM DEĞİL

AYFER ÖZTÜRK YÜKSEL

3 MAYIS

3 MAYIS

GÖLGELER

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ