Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[18:08] Özlü; ‘Özel hükümleri değiştirilmeli’ -- [17:32] Beyaz eşya ve mobilya mağazalarında Covıd-19 önlemleri! -- [17:15] Kuyumcu, bijuteri ve saatçilerde alınacak önlemler açıklandı! -- [16:56] Kasap, manav, kuruyemişçi, balıkçı ve diğer gıda satış yerlerinde alınacak önlemler! -- [16:36] Market ve süpermarketlerde Covıd-19 önlemleri! -- [16:16] Kozmetik ve Parfümeri mağazalarında alınacak önlemler! -- [15:40] Optisyenlik müesseselerinde Covıd-19 önlemleri! -- [15:04] Kitap ve kırtasiye mağazalarında alınacak önlemler açıklandı! -- [14:39] Sürekli İşçi alımı kura çekimi gerçekleşti! -- [14:15] Ticari taksilerde koronavirüs önlemleri! --
Yazarlar
KİM KİMİ ALDATIYOR?
İSMAİL HAKKI CİVİL

İSMAİL HAKKI CİVİL

2.11.2016
2623 kez okundu.

 

Birileri tutturdu da tutturdu illaki başkanlık unvanı isteyip duruyor. Neymiş ‘Başkanlık olmazsa Devletin beka ( var olup yok alma) durumu söz konusuymuş, Başkanlık olmazsa Vatanımızın bölünmesi kaçınılmazmış.’

 

Peki, bunları kimler söylüyor? Devleti yöneten Sayın Başbakan söylüyor. O söylüyor, besleme, yalaka medyası da koro halinde söylüyor ve gündemi oluşturuyorlar.

 

Evet onlar söylüyor maalesef ve maalesef onların şantajına da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli korku panik içerisinde cevap veriyor ve ‘ben sizinleyim hazırım’ diyor.

 

Sayın Devlet Bahçeli herkes onları, onlarda senimi aldatıyor yoksa.

 

Bu memleketi yaklaşık 15 seneden bu yana kim yönetiyor? Yönetimi devraldıklarında memleketin durumu nasıldı? Şimdi ise beka sorunu olan hale kim getirdi? Bunları sormak sizin göreviniz değil mi?

 

2001 yılı Haziran ayında Sayın Devlet Bahçeliye mektup yazarak, bunların parti kurma aşamasında olduklarını ve ilk seçimde en az % 33 oy alarak iktidara geleceklerini ve gelecekte de devletin başına musallat olacaklarını teferruatı ile anlattım.

 

Ey Sayın Bahçeli ben bu durumu 2001 yılında gördüm de sen daha dünden göremedin mi? Görememişken birde tehdit ve şantajlarından korktun ve devleti hepten onlara mı teslim etmek istiyorsun?

 

Sayın Bahçeli şunu sakın unutma ki, bugün istediğini yapamayan Sayın Cumhurbaşkanı, Başkan olur olmaz ilk yapacağı iş anayasayı tek başına değiştirip devletin şeklini de, ideolojisini de, ismini de değiştirmektir. O zaman her şeyi anlayacaksınız ama hiç bir işe yaramayacaktır.

 

Neymiş efendim, Cumhurbaşkanı direk seçimle geldiğinden yetkilerini tam olarak kullanacakmış ve bunun içinde yetki karmaşası oluyormuş ve devlette de tıkanma oluyormuş. Peki, Cumhurbaşkanının halkoyu ile seçilmesini kim istedi ve kim sağladı? Kendileri değil mi? Şimdi kendilerinin sağladığı ve uyguladığı durumdan yine kendilerimi dertleniyorlar. Yazıktır, günahtır. Ayrıca adamada gülerler.

 

Beyler oyun oynadığınız bu devlet sizlere babanızdan ne miras ne de yadigar kaldı. Bu topraklar Allah Allah nidaları ve süngülerle kazanıldı. Devlette o süngülerin gölgesinde kuruldu. Kolayda kurulmadı, bu uğurda yüz binlerce genç heba oldu gitti, ortalık toz duman oldu. Ama şimdi sizler bu topraklar üzerinde çelik çomak oynuyorsunuz.

 

Bir insan doyum nedir bilmeli. Ne kadar kazanırsa kazansın gözü yinede aç ise sonu felaket olur. Bırakın kendini millet için felaket olur. Hele hele de bir milletin içine ahlaksızlık iyice sinmişse onu ancak helak olmak kurtarır.

 

Hükümeti devraldığında PKK'nın eylemlerinde şehit olan insan sayısı 2002 yılında 28 kişiydi, şimdi gelinen noktaya baktığımızda ise binlerle konuşuluyor. Bunun ana sebebi ise sizlerin PKK'yı muhatap olarak kabul edip masaya oturmanız ve devletin ilgili kurumlarının elinin kolunun bağlanmasıdır. Diğer taraftan, sizin tabirinizle FETÖ belasının musallat olmasının ana sebebi de askeri bertaraf edebilmek için bu örgüte alabildiğine haklar tanımanız ve onların adamlarını kayırıp kollamanız ve devlette de hakim duruma getirmeniz sebep olmuştur.

 

Güney sınırlarımız ve komşularımızla olan savaş durumu neden kaynaklanmıştır? Sizin nedendir bilinmez şekilde Suriye devlet başkanına düşman olmanız ve bu nedenle de illegal örgütlere şans tanımanız sebep olmuştur. Şimdide işin içinden çıkılmaz ve savaş haline gelinecek durum oluşturulmuştur. Yani bütün bunların müsebbibi sizlersiniz sizler. Eğer ki sizler işin başında Suriye devletiyle birlik içinde olabilseydiniz bu sorunların hiç biri olmayacaktı.

 

Hal ve durum böyleyken, yani bu durumlar neticesinde ülke bölünme durumuna gelmişken, devlette de beka sorunu oluşmuşken, bunların hesabını sormak varken Sayın Devlet Bahçelinin neden bu oyuna alet edildiğini anlamak ve çözmekte mümkün değildir.

 

İnanıyorum ki Necdet Özel meclis komisyonuna ifade vermeyecek. Çünkü zatı muhterem bunu önleyecek. Peki, ifade verse ve sorumluluğu beklendiği gibi Sayın muhtereme yüklese bunun hesabını sorabilecek misiniz? Doğru soramayacaksınız, onun içinde istediğini yapmak zorundasınız. Çünkü işlenen suç çok açık olarak VATANA İHANET SUÇUDUR sizlerde bunun hesabını sormayacaksınız.

 

Peki, yarın ne olacak bilginiz var mı?

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

KURU SİYASET...

KURU SİYASET...

ÖZGÜR AKYÜZ

TRİBÜNLERE OYNAMAK

TRİBÜNLERE OYNAMAK

Ömer ZEKİ

3 MAYIS

3 MAYIS

GÖLGELER

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ