Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[13:29] Düzce’de karantinaya alınan sayısı 439'a ulaştı! -- [17:57] ‘Siper Maske’ üretimi gerçekleştiriliyor! -- [17:22] Trafik ışıklarında ‘Evde Kal’ çağrısı! -- [17:05] Kovid-19 tedbirleri toplantısı yapıldı! -- [11:57] Ihlamur ve süs armudu ağaçları dikildi! -- [18:42] Belediyeden açıklama! -- [17:33] Hırvatistan’dan gelen öğrenciler Düzce’de karantinaya alınacak! -- [16:23] Ulaşım araçlarına buharlı dezenfeksiyon yapıldı! -- [16:08] Komşu il de Koronaya bağlı ilk ölüm gerçekleşti! -- [13:57] Bakan Selçuk’tan flaş ‘YKS’ açıklaması! --
Yazarlar
YANDAŞ MI? RANTDAŞ MI?
BARIŞ ZENGİN

BARIŞ ZENGİN

26.09.2019
5564 kez okundu.

Düzce haftalardır sağlık konusunda yaşanan sorunlarla pisi pisine yitip giden yaşamları konuşmaya, ulusal bazda gündem oluşturmaya her ne kadar bir kısım çevreler göz boyamaya çalışsa da devam ediyor.

 

Fırtınalı süreçler, sağlıktaki yetersizliklerimiz nedeniyle ardı ardına yaşanan ölümlerin ardından, siyasilerimiz ortaya çıkıp yara sarma pozları verirken, ‘şunu yaptık, bunu yapacağız’ tarzında sözde sözlerle gaz almaya çalışırken, bazı medya kuruluşları da kendilerine görev addedilmiş olarak, asıl söz sahiplerinin yerine millete ders verme cihetini kendinde görebiliyor.

 

Bu öncelikle ayıptır, yazıktır, yanlıştır.

 

Toplumun genelini ilgilendiren, ortalığı ayağa kaldıran bir olay karşısında, sokağın nabzını tutmaktan öte şövalyeliğe soyunmak, yaşananların normal hayatın seyriyle ilgili olduğunu düşündürterek topluma kaderciliği dayatma anlayışı olsa olsa Don Kişot tarzı yel değirmenlerine saldırmakla açıklanabilir.

 

Siyasi olarak yandaş tavır takınarak yandaş tabir edilen yayın politikası izlenmesini anlayabilirim,  belirli isimler üzerinden siyasi ikbal peşinde yayın yapılıyor oluşunu da bir nebze anlayabilirim ancak toplumun genelini ilgilendiren bir konuda, tüm Düzce’nin el birliği vermesi gereken olaylarda yaptıklarıyla topluma karşı toplumu savunduğunu söyleyebilme absürtlüğünü anlamak mümkün değil.

 

Konuyu, bazı basın organlarının yandaşlık olarak nitelendirilen yayın politikasından çıkıp rattanşlık yoluna girmesi olarak mı görmek lazım bunu kamuoyuna bırakıyorum. Ancak, bunca zamandır yapılanları gördükten sonra YETER ARTIK! Demek gerekiyor.

 

Yıllardır çerden çöpten, organizasyondan ve sokaklardan kendinize sağlamak için uğraştığınız çıkarlarınıza ses etmedik diye meydanı boş bulduğunuzu sanmayın.

 

Kraldan çok kralcılık yaparak, bahse konu olan durumlardan kendinize rant sağlama uğraşından vazgeçin. Burada rant konusuna açıklık getirmek gerekirse, rant; sadece maddi çıkar anlamı taşımamalıdır. Bunun bilinmesini de isterim.

 

Sizler, bu şekilde devam ettiğiniz, görmezden gelinmesi adına kürek salladığınız, toplum vicdanını hiçe saydığınız sürece bizler dün olduğu gibi bugün ve yarında toplumun yanında, sokağın sesi olmaya devam edeceğiz.

 

Aslında sizlerinde yapması gereken bu. Da kime anlatıyoruz ki?

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

ilyas HIZEL

2.01.2020

düzce gelişip büyümeli boş vaatlerle degil akılcı yöntemlerle

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%50,00

ali ihsan çelik

2.01.2020

düzcede sorunları görmezden geliyoruz nedenmi düzcede fuar alanı varmı kongre merkezi katı atık toplama ayrıştırma merkezi kardüze kayak merkezi düzcespora büyük stadyum bişiklet yolları efteni tabiat parkı dekovil düzce uçagı kurugöl futbol takımları kamp merkezi ilçelere osb düzcede trafik park sorunu çevre yolları say say bitmiyor neden harekete geçecek yönetici idareci siyasi siviltoplum nerde hepsi uyuyrmu uyutuluyormu düzce kamuoyu neyi biliyor neyi bilmesi isteniyor düzce uyumaya devam etsin uyandırmayın uyanırsa bekli zincirlerini kırar belki yaşanabir bir kent olur

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%47,37

Düzceli

26.09.2019

Basın olarak öz eleştiri yapmanız çok güzel. Ben uzun süredir taraflı , çelişkili ve tutarsız haberler yüzünden birkaç yerel medya kuruluşunu pörtföyümden çıkardım. Adaletin, hakkaniyetin ve dürüstlüğün olmadığı yerde VATANDAŞ'da YOKTUR. Saygılarımla.

Bu Yorum İçin Beğeni Yaptınız

%51,28

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

KURU SİYASET...

KURU SİYASET...

ÖZGÜR AKYÜZ

TRİBÜNLERE OYNAMAK

TRİBÜNLERE OYNAMAK

Ömer ZEKİ

3 MAYIS

3 MAYIS

GÖLGELER

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ