Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[19:08] Kent Bilinci ve Vatandaşlık Eğitimi önergelerini meclise sundu! -- [18:52] Müdür-Muhtar görüşmeleri başladı! -- [18:43] Sosyal medyada tatlı atışma! -- [18:36] Karayolları heyeti Düzce’yi ziyaret etti! -- [17:50] Çakıcı’dan Müdüre tepki! -- [16:12] Müdüre bir tepki de Duru'dan -- [13:34] Çocuklar her yönde eğitiliyor! -- [12:46] Bangladeş Tarım Başkanından DAGEM’e ziyaret! -- [11:55] Yiğit'ten Kafa Karıştıran Açıklama -- [11:33] İYİ Parti'den Yiğit'e 'AMA'lı açıklama --
Yazarlar
TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİ
ÖZGÜR AKYÜZ

ÖZGÜR AKYÜZ

28.11.2019
102 kez okundu.

Siyaset her ne kadar zayıf ve bozuk bir temel üstüne inşa edilmiş olsa da bu günlerdeki kadar kirlenip seviyesizleştiğini hiç hatırlamıyorum.

 

Soruyorum size;

 

Türkiye’de gündem külliyeye kimin gittiği midir? yoksa gündem iktidara yakın bir bayanın yaptığı parti midir?

 

Türkiye’nin gündemi üretimdir, ÜRETİM. Üretime giden yolda EĞİTİMDİR!

 

Bir ülkeyi bitiren Üretim ve Eğitim eksikliğidir.

 

Gündem EYT’dir, İstihdamdır, Genç İşsizliktir, Hayat Pahalılığıdır!

 

Memleketin gerçek ihtiyaçlarını konuşup, çözüm bulması gereken siyaset kurumunda bir haftadır konuşulan gündeme baktıkça üzülüyorum. 

 

****

 

Uzun uzun anlatmaya gerek yok. Aslında sorunun kaynağı memlekette yapılan siyasetin ta kendisi.

 

Siyaset asla bir iş ya da meslek olmamalıdır. Ticarethane mantığı ile siyaset yapılmaz. Çünkü Tüccar'ın hedefi satmak pazarlamaktır. Siyasetin ise tam manasıyla anlamı FEDAKÂRLIKTIR.

 

Neden mi? İşinizden, eşinizden, sağlığınızdan, malınızdan, mülkünüzden kaybetmeyi göze alırsanız siyaset yapmış olursunuz. ‘Partim kazansın ben kazanayım, aman koltuğum sağlam olsun’ mantığı sürdükçe, biz daha çok konuşuruz bu günlerde konuşulan Saraya kim gitti polemiğini.

 

Saraya kim gitti? Kim kime kumpas kurdu? Haber kaynağı kim? vs vs. Bu polemiğin memlekete bir dirhem faydası var mı? Yok tabi ki. Ama birilerine var.

 

Bu arada fikrimi söyleyip geçeyim bu konuya fazla takılmadan; Cumhur ittifakı yeni kurulacak partilerle güç kaybediyor. Amaç bence Millet ittifakını da çok parçalı yapmak.

 

Velhasıl yine koltuk kavgası.

 

Ne zaman ki geleceğimiz olan gençlere, iş ve işçi dünyasına, Çiftçimize, Bilim adamlarımıza, kadınlarımıza, öğretmenlerimize, eğitim sistemimize diğer ülkelerle eşit şartlarda çalışma ve yaşama şansı sağlarsak o zaman canım ülkemde siyaset daha az polemik konusu olacaktır.

 

Bunu yapmak içinde çalışkan, dürüst, liyakat sahibi, akıllı en önemlisi FEDAKÂR siyasetçilerin yollarını açmak gerekiyor.

 

Tek çıkış ve kurtuluş yolu eğitimli olmak ve bilime sımsıkı sarılmak. Slogan atarak şu an ki siyaset bataklığında yüzmeye çalışarak bir yere gidilmez.

 

Geçen hafta vefatının sene-i devriyesinde Rahmetle andığımız Memleket aşığı, Güzel adam Ömer Lütfi Mete'nin bir sözüyle son vermek isterim yazıma;

 

 "Ülkeyi partiler, programlar, reçeteler düzeltmez. Ahlâkımız düzelmedikçe, ahlâk siyasete egemen olmadıkça memleket de düzelmez!"

 

Sağlıkla kalın.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

Yazarın Son Yazıları
DOĞU TÜRKİSTAN...
5.12.2019
TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİ
28.11.2019
BİR BELEDİYE HAYAL EDİYORUM
20.11.2019
KONURALP NE OLUR?
14.11.2019
LİYAKAT Mİ? SADAKAT Mİ?
7.11.2019
ANAHTAR...
31.10.2019
KAN HAFIZASI...
26.10.2019

YAZARLAR

DOĞU TÜRKİSTAN...

DOĞU TÜRKİSTAN...

ÖZGÜR AKYÜZ

TRİBÜNLERE OYNAMAK

TRİBÜNLERE OYNAMAK

Ömer ZEKİ

YANDAŞ MI? RANTDAŞ MI?

YANDAŞ MI? RANTDAŞ MI?

BARIŞ ZENGİN

BU SAVAŞ BENİM DEĞİL

BU SAVAŞ BENİM DEĞİL

AYFER ÖZTÜRK YÜKSEL

3 MAYIS

3 MAYIS

GÖLGELER

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ