Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[18:28] MARADİT;’ SARIOĞLU ETİK OLMAYAN BİR YOL İZLEMİŞ’ -- [17:56] Özlü, Cebeci’yi ağırladı! -- [16:27] KGD den tablet yardımı çalışması! -- [15:55] Roma dönemine ait 71 sikke ve 1 bileklik ele geçirildi! -- [15:15] Yeni bisiklet yolları yapımına başlandı! -- [14:50] Orman ürünleri fabrikasında patlama: 1 yaralı! -- [14:35] 6,2 kilometrelik bölge kısa sürede bitirilecek! -- [14:04] Su ve kanalizasyon çalışmaları devam ediyor! -- [13:33] Spor ve eğitim alanında iş birliği protokolü! -- [13:15] DÜ ile OSB eğitim protokolü imzaladı! --
Yazarlar
MİLLET İÇİN SİYASET
ÖZGÜR AKYÜZ

ÖZGÜR AKYÜZ

13.01.2020
2434 kez okundu.

Siyaset ülke menfaatine icraat yapan bir kurumdur. Politika ise siyaset yapanların davranışları, parti çıkarları ile ilgili bir kavramdır.Bu açıklamayı yazdıktan sonra diyeceğim o ki; memlekette politika odaklı bir yönetim tarzı var.

 

Biz aslında Millet olarak isteklerimizi dertlerimizi çok sade bir şekilde anlatan bireyleriz. Sorun şurada; kendi derdiyle değil de bizim derdimizle dertlenecek, yolumuza ışık olacak, yaşantımıza kolaylıklar sağlayacak kişileri seçmekte sıkıntı yaşıyoruz.

 

Amaç ne zaman politika değil; gerçek anlamda Millet için Siyaset yapmak olursa emin olun pek çok sorun çok kısa zamanda çözüme ulaşacaktır.

 

Küçük bir örnek vereyim;

 

Ekonomiyle ilgili bir soruya bir siyasetçinin Osmanlı İmparatorluğundan başlayarak cevap vermesi siyaset değil politikadır.

 

Aslında milletin siyasetçiden istediği dinlemek, anlamak ve dosdoğru anlatmak!!!

 

Siyaset, illa ki bir guruba dahil olmak değildir. Bir duruşa sahip olmaktır aslında. Bulunduğu siyasi ortamda fikirlerini açıklamayan, halkla bütünleşemeyen, samimiyetini insanlara geçiremeyen kişilerin siyasi olarak bir yerlere gelmesi imkansızdır.

 

Dün başkalarının hatalarını eleştirirken bugün ise dünün yanlışlar kendi doğrumuz olursa kaybetmeyi beklemeye gerek yok zaten kaybetmişsinizdir.

 

Güzel bir söz var aslında, Şöyle ki;

 

"Hakikati olmayan siyaset muhatabına istikamet vermez. Siyaseti olmayan hakikat ise muhatabına huzur vermez"

 

Genelde de yerelde de bence aslında sıkıntı bu.

 

Politikayı bir kenara bırakalım, millet için siyaset, icraat yapalım.

 

Olaya Düzce açısından bakarsak; inanın seneler hızla geçiyor. Her gün yeni gündemler, yeni beklentiler, yeni söylemler, doğanlar, vefat edenler, batanlar, çıkanlar var...

 

Bu hızlı döngü içerisinde değişmesini isteyip de değişmeyen tek şey Düzce'nin çehresi...

 

Bırakalım Politika yapmayı birlik olup Düzce'nin çehresini değiştirelim...

 

Sağlıkla Kalın....

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

KURU SİYASET...

KURU SİYASET...

ÖZGÜR AKYÜZ

TRİBÜNLERE OYNAMAK

TRİBÜNLERE OYNAMAK

Ömer ZEKİ

3 MAYIS

3 MAYIS

GÖLGELER

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ