Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:35] Alt yapı çalışmaları Koçyazı da başladı! -- [17:29] Uyarı tabelaları asıldı! -- [17:19] Camilerde çevre düzenlemesi! -- [16:03] Özlü; ‘Maaşları öz kaynaklarımızla ödüyoruz’ -- [14:06] Özlü İstanbul temaslarına devam ediyor! -- [13:53] “Turizm sezonu güvenlik toplantısı” gerçekleştirildi! -- [13:42] Er'den İmamoğlu'na destek! -- [12:39] İmar planları vatandaşla birlikte oluşacak! -- [12:32] ARAMIZDAN AYRILANLAR -- [17:45] Temizlik ve bakım çalışmaları sürüyor! --
Yazarlar
BAŞKAN MI BAKAN MI?
ŞAH-I CİHAN

ŞAH-I CİHAN

10.4.2019
636 kez okundu.

31 Mart 2019 yerel seçimleri ufak sorunlar haricinde tüm yurt genelinde heyecan ile yapılan seçimler sonuçlandı. İstanbul ve Ankara haricindeki illerin büyük çoğunluğunda yeni belediye başkanları görevlerini devralarak, çalışmalarına başladı.  Göreve başlayan illerden birisi de güzel ve yeşil Düzcemiz tabiî ki.

 

Seçimi kazanan Sn. Faruk ÖZLÜ, Düzce'ye hizmet edecek yol arkadaşlarını seçerek yoluna devam edecek.

 

 Sn. ÖZLÜ’nün kaybedecek bir dakikası bile yok; çünkü proje kitapçığında da belirttiği üzere yapması gereken hizmetler var ve bu hizmetleri görev süresi içerisine sığdırması gerekmekte (görevden alınmazsa).

 

Sn. ÖZLÜ ile ilgili akılları karıştıran konuların başında yetki karmaşası yaşayıp yaşamayacağı hususudur. Kendisi 2 yıl boyunca Bakanlık yapmış ve bir ildeki birçok kurumun başındaki görevlilere talimat verecek durumda bulunmuştur.

 

Seçim çalışmalarında da üstüne basa basa kendisinin ‘65.Hükümet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı’ olduğunun vurgusunu yaparak seçim çalışması yürütmüştür. Yürüttüğü bu algı da Düzce üzerinde olumlu bir etki yaparak kendisine Belediye Başkanlığı olarak dönmüştür.

 

***

 

Yeni belediye başkanımızın, Belediye içindeki dizayndan önce daha başka dizaynlarla işe başladığı aşikardır. Düzcespor'un başına kendi güdümündeki ve yakın dostu olan diyalizci Orhan AYDIN'I getirerek Düzcespor'u kurumsal bir yapıya ne kadar ulaştıracağını hep beraber göreceğiz. (Bu hafta Düzcespor Sultanbeyli”de mağlup olarak büyük yara aldı).

 

Sn. ÖZLÜ'nün halen bakan gibi davrandığı, kendisini yakın tanıyanlar tarafından dillendirilmeye ve Düzce'de konuşulmaya başlandı.

 

***

 

Sn. ÖZLÜ, Düzce Belediyesindeki görev yapılanmasını oluşturduktan sonra, büyük ihtimalle Düzce Bürokrasisini şekillendirmeye başlayacaktır. Kendisiyle uyumlu çalışacak, kendisi yetki alanlarına girse bile yerinden olmamak adına görmezden gelecek bürokratik bir ekip oluşturulacaktır.

 

Bürokratik yapı oluştuktan sonra Ak Parti İl teşkilatı yeniden dizayn edilerek, teşkilatın yüklü borcunu dert eden Sn.Mustafa KESKİN'in yerine Eski Vekil Fevai ASLAN’ın getirileceğini düşünüyorum.

 

Belediye Başkanı, Eski Bakan olunca bu dokunuşlarda gayet normaldir.

 

Bekleyeceğiz ve göreceğiz Sn. Bakanım pardon BAŞKANIM!

 

ŞAH-I CİHAN

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

mahalleli

12.4.2019

Fasa fiso yazmışsınız ne fevaisi durc durc hoguycgu

KATILIYORUM KATILMIYORUM 

%47,37

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

Yazarın Son Yazıları
KOCA ÇINARA YARDIM
30.05.2019
AKIL TUTULMASI
20.05.2019
ZEHİRLİ MANTAR
17.05.2019
TAVANDAN TABANA, TABANDAN TAVANA
3.05.2019
İKİ DEDE BİR TORUN
18.4.2019
BAŞKAN MI BAKAN MI?
10.4.2019
PARA, ŞAN, ŞÖHRET
4.4.2019

YAZARLAR

BEN, BENDEKİ BEN VE KENDİM

BEN, BENDEKİ BEN VE KENDİM

AYFER ÖZTÜRK YÜKSEL

DALKAVUKLAR HEP KAZANIR!

DALKAVUKLAR HEP KAZANIR!

BARIŞ ZENGİN

MÜREKKEP YALAMAK

MÜREKKEP YALAMAK

AHMET ÇODUR

KOCA ÇINARA YARDIM

KOCA ÇINARA YARDIM

ŞAH-I CİHAN

3 MAYIS

3 MAYIS

GÖLGELER

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ