Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Instagram Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:38] KGK olağan gündem toplantısı gerçekleşti! -- [16:54] KOSGEB’in pandemi sürecindeki destekleri konuşuldu! -- [16:33] Polisten bayrak seferberliği! -- [15:25] Plaj ve yüzme alanlarında alınacak önlemler! -- [14:56] Ayakkabı ve çanta mağazalarında alınacak önlemler! -- [14:58] Okullarda yeni sınıf geçme kuralları açıklandı -- [14:48] 65 yaş ve üstü için sokağa çıkma yasağının biteceği tarih belli oldu -- [14:45] Beyaz Masa'nın yeni uygulaması tanıtıldı! -- [14:09] Akaryakıt ve otogaz istasyonlarında Covıd-19 önlemleri! -- [13:53] Büfe, kantin ve bayilerde alınacak önlemler! --
Yazarlar
KOCA ÇINARA YARDIM
ŞAH-I CİHAN

ŞAH-I CİHAN

30.05.2019
548 kez okundu.

1967 yılında Düzcespor, Düzce Gençlikspor amatör takımlarının birleşmesiyle bir ilçe takımı olarak kurulmuş ve kurulmuş olduğu ilk senesinde büyük bir başarı ile profesyonel ligde şampiyon olarak 2. milli lige çıkmıştır.

 

Birçok kez 1.ligin kapısından dönmüş olup, Türk futboluna sayısız yıldızlar kazandıran kırmızı lacivertli takımın geçmişi başarı, hüsran, mutluluk ve acılarla doludur.

 

Evet, acılarla doludur çünkü 12 Kasım 1999 depremi Düzce'yi yıktığı gibi Koca Çınar'ı da yıkmıştır. Ama Düzce'de Düzcespor'a gönül veren büyüklerimiz ve Düzcespor sevdalıları takımlarına destek olarak tekrar ayaklanıp, bugünlere gelmesine vesile olmuşlardır.

 

Düzcespor şu anda halen 3.ligde profesyonel olarak mücadele etmektedir. Aslına bakılırsa Düzcespor gerek şehrin futbolu sevmesi, gerek bulunduğu konum itibariyle en azından PTT 1.liginde mücadele edecek kapasiteye sahip bir şehirdir benim nezdimde.

 

***

 

Son günlerde Koca Çınar, içinde bulunduğu kötü durumdan kurtulmak için Düzce’de farklı bir etkinlik ile gündeme geldi. Bağış kampanyası.

 

Kampanyayı başlatan, Düzce Belediyesinin Ak Partili Başkanı Sn. Faruk ÖZLÜ. Kampanyayı başlatır başlatmaz da kendisi 10.000 TL bağışta bulundu. Akabinde Mhp'nin 31 Mart Seçimlerinde Belediye Başkan adayı olan Sn. Erdoğan BIYIK 10.000 TL bağışta bulunarak, Sn. Özlü’nün başlatmış olduğu kampanyaya duyarsız kalmadı.  İlimizde hatırı sayılır bir inşaat firması da 450.000 TL’lik bağış ile kampanyaya destek veren başka bir kuruluş olarak göze batmakta.

 

Yeter mi? Tabii ki yetmez. Daha çok bağışa ihtiyaç var. Düzcespor'un istenilen yerlere gelmesi için daha çok paraya ve elim yazmaya varmasa da daha çok YARDIMA ihtiyaç var. İşte insan bu yardım kelimesini görünce, okuyunca, aklına getirince düşünmeden edemiyor. Neydi bu KOCA ÇINAR'ı yardıma muhtaç hale getirecek durum? Niye bu durumlar içinden çıkılmaz bir hal alıp, yine yardım için sine-i millete dönüldü. Düzcespor'un kaderi niye Düzceli birkaç yardımseverin eline bırakıldı?

 

Oysaki seçim çalışmalarında Düzcespor ile ilgili güzel projeler bütün partilerin proje kitapçığında yerini alıp, çalışmalar kapsamında mahalle mahalle halka anlatıldı.

 

Düzcespor ile ilgili olarak seçimi kazanan AK Partinin de vaatleri vardı. Bu vaatlerden birisi Düzcespor'u şirketleştirmek, bir tanesi de 15.081 kapasiteli stadyum yapmak. Şu ana kadar iki vaadin de adımları atılmadı. Bu gidişle de atılacak gibi durmuyor. Düzce Belediyesinin içinde bulunduğu durum pek de iç açıcı değil. Belli ki Düzcespor ile ilgili projeleri biraz daha erteleyecekler gibi duruyor.

 

***

 

Her ne kadar Düzcespor'un başına ticari zekası olan bir başkan verilmiş olsa da o başkanın da en büyük handikabı hiç ama hiç futboldan anlamaması. İyi bir ticaret adamı olması, iyi bir kulüp başkanı olacağı anlamına gelmez. Zaten şu ana kadar da pek de bir şey yapamadı ve yapamayacak gibi de duruyor.

 

Başkanlık özveri ister, kulüp için cebinden harcadığı paraları, eski başkanlar Mehmet SAYGUN ve Cihat ALGÜN gibi kulüp hesaplarına tedbir koydurarak geri alma hesapları yapmamalı başkan olan kişi. Bu kulüp için harcadığı paranın asla geri dönüşü olmayacağını düşünerek bir şeyler yapmaya çalışmalı. Çünkü Düzceli olmak Düzcesporlu olmak bunu gerektirir. Sadece şeref tribünlerinde oturarak havasını atmak değildir başkanlık.

 

Buradan Düzce Belediyesinin Ak Partili Belediye Başkanı olan Sn. Faruk ÖZLÜ'ye bir sorum olacak. Seçim çalışmaları kapsamında vatandaşa “ben başkan seçilirsem Düzcespor'u içinde bulunduğu durumdan kurtarmak için bağış kampanyası başlatacağım” deseydiniz halk nezdinde ne kadar karşılık bulurdu? Oysaki her fırsatta siz ve etrafınızdakiler değil miydi, ‘Bakan başkan olursa nüfuzunu kullanıp Düzce'ye kaynak bulacak’ diyen. Demiş olduğunuz kaynak halk kaynağı mıydı?

 

Sn. Başkan, halk iliklerine kadar borç içinde, artık bütçe denkleşmiyor, pazarda çantalar dolmuyor. Bu gerçeği de lütfen unutmayın ve geriye dönük DÜZCESPOR hesaplarını inceletin ki kim ne kadar menajerlere para kaptırmış, kim ne kadar çıkar sağlamış bilin. Bilin ki, yolun başındayken o kişilerden etrafınızda olan veya olmaya çalışan birileri varsa uzaklaştırın.

 

BAĞIŞLAR TOPLANAN DEĞİL,

ŞAMPİYONLUKLARI DÜZCE'YE BAĞIŞLAYAN DÜZCESPOR'A dileklerimle…

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

KURU SİYASET...

KURU SİYASET...

ÖZGÜR AKYÜZ

TRİBÜNLERE OYNAMAK

TRİBÜNLERE OYNAMAK

Ömer ZEKİ

3 MAYIS

3 MAYIS

GÖLGELER

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ