ENGELLİ YAKININI DİLENDİRMEK İÇİN DÜZCE’YE GETİRDİ

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin vatandaşların duygularını sömürerek para toplayan dilencilere yönelik operasyonları aralıksız sürüyor. Ekiplerin İstanbul Caddesi üzerinde gerçekleştirdiği son operasyonda il dışından Düzce’ye geldikleri tespit edilen engelli dilenci ve dilendirmeye getiren yakını kıskıvrak yakalandı.

ENGELLİ YAKININI DİLENDİRMEK İÇİN DÜZCE’YE GETİRDİ
8.01.2023 - 23:12
Kaynak: Haber Merkezi
363

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların huzuru ve güvenli bir şekilde sosyal hayatlarını sürdürebilmeleri için özellikle son günlerde artan dilenci vakaları ile mücadele görevini başarı ile yerine getirmeye devam ediyor.

Bu çerçevede İstanbul Caddesi üzerinde denetimler gerçekleştiren ekipler, yürüme engeli olan bir şahsın vatandaşlara yanaşıp engel durumunu kullanarak para talebinde bulunduğunu tespit etti.

Bir süre dilenen engelli şahsı takip eden ekipler, ardından polis nezaretinde müdahalede bulundu. Dilencinin ifadesi doğrultusunda kendisini Düzce’ye getirerek dilendirilen şahsı yakalamak için de cadde üzerinde takibe başlayan ekipler, kısa sürede dilendiren şahsı da ele geçirdi.

Dilenen ve dilendiren şahıslarla birlikte Zabıta Karakoluna geçen ekipler, burada şahısların üzerinden çıkan 530 TL’ye tutanak tutarak el koyarken, şahıslar hakkında işlem başlatıldı.


Editör: B. Zengin