DÜZCE BELEDİYESİ SINIFTA KALMADI

  • 26.08.2020 16:30

Düzce’de mahalli yazı yazmak istemiyordum, lakin birkaç yıldır Düzce’de olanları görünce bu yazımı kaleme almak zorunda kaldım Sevgili okurlar…

 

21 yıldır Düzce Belediyesi bu zihniyetin güdümünde. Ruhi KURNAZ abiyi (abi diyorum, çünkü aynı okulda okuduk okuldayken de abimizdi, şimdide abimiz) yaptıklarından ötürü kınarken bunlar 18 yıldır Düzce’yi babalarının çiftliği gibi yönettiler, hala da yönetiyorlar. Ruhi Kurnaz abi asrın felaketi Düzce Depreminde elinden geleni yaptı. Maazallah o büyük deprem Sayın Dr. Faruk ÖZLÜ beyin zamanında olsaydı hapı yutmuştuk.

 

***

 

Sayın Düzce Belediye Başkanı pardon Bakanı Faruk ÖZLÜ Bey,

 

Düzce halkının, Belediyenin yapamadığı icraatlarından şikâyetleri herhalde kulağınıza kadar ulaşıyordur. Hemen kestirmeden bir kaçını yazayım size.

 

Mehmet KELEŞdöneminde hovardaca dudak uçuklatan paralar ile yapılan sokak aydınlatmaları ve sizin tarafınızdan kaldırılması, 4 parmak Rabia heykeli, Parktaki binaların yapımı ve sizin tarafınızdan yıkımı. Kalıcı Konutlardaki Yağlı Güreş Alanı vs.vs. Bana göre yaptıklarınız hoşuma da gitti, lakin para bizim cebimizden çıkınca sıkıntı oldu. Yani yaparken de, yıkarken de ceremeyi Düzce Halkının sırtına yüklediniz.

 

İlk Valimiz tarafından yapılan Vali konağının yenileme ayağına yıkımını hiç saymıyorum. Bunların hepsi sizin döneminizde yapılan icraatlar Sayın Başkanım pardon Bakanım.

 

***

 

Birde sizin döneminizdeki Düzce Belediyesinin hizmet eksikliklerine gelelim;

 

Su kesintileri sizin döneminizde rekor seviyeye ulaştı. Arıtma tesisi problemlerinden kaynaklandığını biliyorum. Lakin Düzce Halkının su faturaları konusundaki isyanına kulak tıkadınız. Pandemiden dolayı sayaçları okuyamadık, faturaları eski aylardaki kullanımlara bakarak yazdık mazeretine sığınmayın sakın. Düzce Halkı maşallah sokaklarda iken sizin su sayaç okuma memurlarınız mı ürktü binaları dolaşmaktan? Pekâlâ, su faturalarındaki sayaç okuma bedelini, okunmamış sayaç bedeli olarak neden Düzce Halkından tahsil ettiniz.

 

***

 

Belediye otobüslerininbu vatandaşa çektirdiği çileye gelince;

 

Allah razı olsun çağ atladık, Avrupa bizi kıskanıyor, halka hizmet Hakka hizmet felsefesinde de çığır açtınız. Bize bilet nostaljisini de yaşattınız ya helal olsun size. Yok, Otobüs ihalesini ve bilet satışlarını iptal ettik, yeni sisteme geçiyoruz acemiliğini bana anlatmayın sakın.

 

Siz hala kendinizi Sanayi ve Teknoloji Bakanı falan görüyorsanız ve bu sıkıntılar beni ilgilendirmez diyorsanız yanılıyorsunuz. Siz şu an Düzce Belediye Başkanısınız ve bu sitemlerimize kulak tıkayamazsınız.

 

***

 

Bu konularla ilgili yazılarımın devamını bekleyebilirsiniz artık. Beni, size muhalefet eden meclis üyenize yaptığınız, işyerinden attırma gibi hayasızlık ile de korkutamazsınız. Rızkı veren Allah’tır. Ama hesap gününü de unutmayın sakın.

 

Sayın Bakanım veya Belediye Başkanım, Düzce Belediyesi sizin döneminizde SINIFTA KALMADI, SINIF DÜŞÜRÜLDÜ. Hani ÇAĞ atladık diyordunuz ya, evet çağ atladık hem de geriye doğru..!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız