Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok

Düzce Belediyesi, engelliler haftasının yaklaşan Ramazan bayramı ile aynı haftaya denk gelmesi nedeniyle Engelli bireylere yaptığı ziyaretlere devam ediyor. Hayatını özel çocuklarının bakımı için adayan aileleri de unutmayan ekipler, gerçekleştirdikleri ziyaretlerde çeşitli hediye ve bayramlık armağan ederek, ailelere moral oluyor.

 Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok
  • 12.05.2021 - 13:05
  • (596)
  • (0)

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Engelliler Haftasında bir dizi ziyaret gerçekleştirerek engelli bireylerin olduğu ailelere Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün selamı ve hediyelerini iletti. Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ayşe Kılıç ve beraberindeki heyet, ilk olarak 2018 yılında görevi başında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Düzce Belediyesi İtfaiye personeli Kamil Yıldırım’ın eşi Saniye Yıldırım ve down sendromlu kızı Seher Naz’ı ziyaret etti. Sosyal Yardım İşleri Müdürü Kılıç’tan dondurma, oyuncak bebek ev ve kırılan tabletinin yerine, yeni bir tablet isteyen Seher Naz’ın isteğine duyarsız kalınmadı. Ekipler, 12 yaşındaki Seher'in tüm isteklerini yerine getirdi.

 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü adına ziyaret gerçekleştiren heyet, ailenin her zaman yanında ve destekçisi olduklarını belirterek vefa örneği gösterdi.

 

CEFAKAR ANNEYİ VE ÇOCUKLARINI YALNIZ BIRAKMADILAR

Hayatını 5 engelli çocuğuna adayan Fatime Yikit’e her zaman destek ve yardımcı olan Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Engelliler haftasında da aileye yalnız bırakmadı.  Fatime Yikit’in yükünü hafifletmek amacıyla öz bakım hizmetini aksatmayan ekipler, ailenin engelli bireyleri için araç temininden tüm bakımlarına kadar her konuda yardımcı oluyor.

 

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, son olarak engelli Önder Sert’i ve ailesini de ziyaret ederek bütün sıkıntı ve sorunlarında belediye olarak yanlarında olduklarını belirtti.

 

Engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmak, onların sorunlarını ve sıkıntılarını bertaraf etmek isteyen Düzce Belediyesi, özellikle öz bakım hizmetleri, sıcak yemek, hasta yatağı ve tekerlekli sandalye hediyeleri ile engelli bireylere destek olarak yüzlerinde tebessüm olmaya devam ediyor.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BARIŞ ZENGİN

KORONA – PETROL – AŞI  ŞEYTAN ÜÇGENİ

KORONA – PETROL – AŞI ŞEYTAN ÜÇGENİ

  • 14 Mart 2020 Cumartesi

Yazarlar

BAKIN BURASI ÇOK ÖNEMLİ
ÖZGÜR AKYÜZ

BAKIN BURASI ÇOK ÖNEMLİ

  • 31 Ekim 2020 Cumartesi
 MÜSLÜMANLIK VE İSLAM!
AHMET ÇODUR

MÜSLÜMANLIK VE İSLAM!

  • 18 Eylül 2020 Cuma
TRİBÜNLERE OYNAMAK
Ömer ZEKİ

TRİBÜNLERE OYNAMAK

  • 3 Aralık 2019 Salı
3 MAYIS
GÖLGELER

3 MAYIS

  • 3 Mayıs 2019 Cuma
Tüm Yazarlar