BAŞKAN ÖZLÜ'DEN KIZILAY HAFTASI MESAJI!

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Kızılay Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Özlü mesajında, “Kızılay, 153 yıldır dünyada iyiliğin timsali olarak çalışmalarını sürdürmektedir” dedi.

BAŞKAN ÖZLÜ'DEN  KIZILAY HAFTASI MESAJI!
2.11.2021 - 18:27
Haber Merkezi
176

   Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türk Kızılay’ın dil, din, ırk ayırımı yapmadan tüm dünya mazlumlarının yanında olduğunu söyledi.

"EN KÖKLÜ VE EN GÜÇLÜ YARDIM KURULUŞLARINDAN BİRİ"

   Başkan Özlü mesajında, 1868 yılında Türk Kızılay’ın yaralı askerlere yardım amacıyla Hilâl-i Ahmer adıyla kurulduğunu Cumhuriyet döneminde adının Türk Kızılay Derneği olarak değiştirildiğini ifade ederek, şu ifadeleri kullandı; “Ülkemizin yüz akı olan kurumumuz, yardıma muhtaç kişilerin bütün insani ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan, çıkar gözetmeksizin her şartta tüm insanlığın yardımına koşan dünyanın en köklü ve en güçlü yardım kuruluşlarının başında gelmektedir. 153 yıldır dünyada iyiliğin timsali olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

   Yüce milletimizin sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet ve dayanışma kültürünün anlamlı bir tezahürü olan Türk Kızılayı, üstlendiği görevi kurulduğu günden bu yana başarıyla yerine getirmekte ve yaptığı güzel hizmetleriyle halkımızın olduğu kadar dünya mazlum ve muhtaçlarının da gönlünde taht kurmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, bu kutsal görevi yerine getiren Kızılay’ın değerli yönetici ve çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür eder, halkımızın Kızılay Haftası’nı kutlarım.”


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız