GECE GÜNDÜZ UYUMADAN DÜZCE İÇİN ÇALIŞTILAR

Düzce’nin içme suyunun sağlandığı ana hat üzerindeki 600 metrelik yolun ve su hattının sel sularına karışması sonucu su sıkıntısı yaşayan Düzce'ye müjdeli haber Uğur Suyu'ndan geldi. Su sorunun yaşanması ile birlikte şehir merkezi ve Uğur suyu arasında mekik dokuyan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, dur durak bilmeden çalışan belediye personeline minnettar olduğunu kaydederek vatandaşlara da gösterdiği sabırdan dolayı teşekkür etti.

GECE GÜNDÜZ UYUMADAN DÜZCE İÇİN ÇALIŞTILAR
30.06.2022 - 22:23
Haber Merkezi
576

Şiddetli yağışların ardından Düzce'nin İçme suyu ihtiyacını karşılayan Uğur Suyu Regülatörüne giden yol ve ana hat hafta başında çökerek hasar almıştı. Hasarın ardından kriz masası oluşturan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, B planını devreye alarak yeni bir regülatör oluşturulması kararı aldı.

 

ZAMANLA YARIŞTILAR

600 metrelik yolun yeniden yapılması için zamana ihtiyaç olmasından dolayı B planını devreye alan Özlü ve ekibi, yine Uğur suyu üzerinde 3 yeni havuz oluşturarak bypass yöntemiyle ana şebeke hattını alternatif hat ile bağladı. Gece gündüz hiç durmadan bir yandan balçık bir yandan da aralıklı da olsa sürekli yağan yağmurdan dolayı zaman zaman zor anlar yaşayan ekipler, 3 gün gibi kısa bir sürede şehre yeniden su vermeyi başardı.

Vakit kaybetmeden belediyenin tüm birimlerinden oluşturulan uzman ekipler rekor sayılabilecek bir  sürede yeni bir regülatör sistemi kurdu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün bizzat başında bulunduğu çalışmalar olumsuz hava koşullarına rağmen devam etti.

 

AN BE AN TAKİP ETTİ

Düzce’de yaşanan sel felaketinin ardından sahadan bir an olsun ayrılmayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bir yandan çalışmaları an be an takip ederken bir yandan da Ankara’nın yaşanan sorun ve sıkıntıları yerinde görmesini sağladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir’den bakan yardımcıları ve genel müdürlere kadar birçok önemli ve etkili ismi ağırlayarak destek alan Başkan Özlü, bundan sonraki süreçte altyapı çalışmalarının hızla devam ederek aynı sorunların yaşanmaması için çalışacaklarını ifade etti.

 

"BU GECEDEN İTİBAREN SULAR AKACAK"

Düzcelilerin ana isale hattının sele kapılmasından dolayı susuz kaldığını ancak yağmurun başladığı andan itibaren teyakkuz halinde çalışmalara başladıklarını kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Sevgili Düzceli kardeşlerim, 3 gündür çalışıyoruz. Düzce'nin içme suyu sorununu çözmüş olduk. inşallah en kısa zamanda bu geceden itibaren sularımız akacak, Düzcemize hayırlı olsun.” ifadelerinde bulundu.

 

DÜZCELİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Suyun şebekeye planlanan saatte verilememesinin nedenini de açıklayan Başkan Özlü; "Bu suyu aslında dün akşam verecektik. Fakat dün yapılan boruları birleştirirken yapılan kaynaklarda sıkıntı yaşadık. Bugün dün yapılan kaynak çalışmasının aynısını tekrar yapmak zorunda kaldık. Kaynak yaparken teknik bir sıkıntı oldu, gecikme de bundan dolayı yaşandı. Bunun için vatandaşlarımızdan özür diliyoruz" şeklinde konuştu.

Vanaların açılmasının ardından ilk su arıtma tesisine ulaştı. Gecenin ilerleyen saatlerinde şehrin suya kavuşturulması planlanıyor.


Editör: B. Zengin