MEZARLIKLARIN BAKIM ONARIM VE TEMİZLİKLERİ YAPILDI

Düzce Belediyesi tüm birimleri ile kenti Ramazan Bayramına hazırlıyor. Ekipler kent genelinde bulunan mezarlıklar başta olmak üzere cadde ve sokaklarda; bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

MEZARLIKLARIN BAKIM ONARIM VE TEMİZLİKLERİ YAPILDI
30.04.2022 - 17:09
Kaynak: Haber Merkezi
463

Düzce Belediyesi tüm birimleri ile Düzce’yi yaklaşan Ramazan Bayramına hazırlıyor. Cadde ve sokaklarda hummalı bakım onarım ve temizlik çalışmaları sürerken, Bayram ve arefe günlerinde yoğun bir şekilde ziyaret edilen mezarlıkların bakımları da ihmal edilmiyor. Düzce Belediyesi Mezarlık İşleri Müdürlüğü, şehir mezarlığında yapılacak bayram ziyareti öncesi temizlik, bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiriyor. 

 

OTLAR BİÇİLDİ, AĞAÇ BAKIMLARI YAPILDI

Müdürlüğe bağlı ekipler, çalışmalar kapsamında mezarlıkların içerisindeki yabani otlar temizlenirken, yürüyüş yolları, ağaçların bakımı, tırpan ve temizlik çalışmasının yanı sıra bakım, onarım ve boyama işlemleri de gerçekleştirdi.

Arefe ve Ramazan bayramında kabir ziyaretleri öncesi hazır hale getirilen mezarlıkta ayrıca, ışıklandırma çalışmaları da tamamlandı. Ekipler ayrıca merkeze bağlı mezarlıklarda da gereken bakım onarım ve temizlik çalışmalarını tamamlayarak, bayram ziyaretine hazır hale getirdi.

 

KUR’AN-I KERİM OKUNACAK

Müdürlükten yapılan açıklamada, arefe günü (1 Mayıs 2022 Pazar) saat 11:00 ile 16:00 arasında Şehitlikte Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunacağı belirtildi. Öte yandan ekipler; ziyaretçilerin kabir üstlerini ve etrafını temizledikten sonra çıkan atıkları, mezarlık içerisinde bırakmamalarını istedi.


Editör: B. Zengin