DÜZCE BELEDİYESİ İLAVE HAT İÇİN ZAMANLA YARIŞIYOR

Yaşanan sel felaketi nedeniyle Beyköy su alma regülatörünün bulunduğu yol ve hattın çökmesinin ardından kısa sürede oluşturulan yeni regülatörün iyileştirme çalışmaları sürüyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yeni regülatörden arıtma tesisine su taşıyacak olan 2 kilometrelik ilave hat çalışmalarını gece gündüz demeden titizlikle takip ediyor.

DÜZCE BELEDİYESİ İLAVE HAT İÇİN ZAMANLA YARIŞIYOR
6.07.2022 - 18:12
Kaynak: Haber Merkezi
484

Geçtiğimiz hafta başında bölgemizde yaşanan sel felaketinin ardından yaralar hızla sarılıyor. Düzce'nin içme suyu ihtiyacını karşılayan Beyköy su alma regülatörünün bulunduğu Uğur Suyunun taşması sonucu yol ve ana su hattının çökmesi nedeniyle şehrin suları kesilmişti. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün talimatıyla 72 saat gibi kısa bir sürede yeni bir regülatör kurarak faaliyete geçiren Düzce Belediyesi, bununla da yetinmeyerek yeni regülatörden arıtma tesisine 2 kilometrelik ikinci bir hat çekilmesi kararı almıştı.

 

"TÜM GÜCÜMÜZÜ BURAYA HARCAYACAĞIZ"

"Önceliğimiz şehrimizin suyu, Belediyemizin tüm imkanlarını buraya seferber edeceğiz" diyen Başkan Özlü'nün talimatıyla ikinci bir hat çekilmesi için zaman kaybetmeden işe koyulan ekipler hattın büyük bir kısmını tamamladı. Çalışmalarını gece gündüz aralıksız sürdüren ekipleri Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü de yalnız bırakmıyor.

 

ÇALIŞMALAR HIZLA İLERLİYOR

Ekipleri yalnız bırakmayan, moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak için gece-gündüz ziyaretlerini sürdüren Başkan Özlü, çalışmaların sorunsuz ilerlediğini belirterek, “Uğur Suyu üzerinde yeni oluşturduğumuz regülatörden şehrimize ilave su taşıyacak olan 2. en kısa sürede hizmete almak için gece gündüz var gücümüzle çalışıyoruz. Bu hattımız ile arıtma sistemine daha fazla su göndereceğiz. Arkadaşlarımız aynı bölgede birden fazla ekip kurarak boru hattının kaynağını gerçekleştiriyor. Yaklaşık 2 kilometrelik hattın büyük kısmını tamamladık” dedi.


Editör: B. Zengin