KARDEŞLİK BAĞLARI GÜÇLENDİRİLDİ

Düzce Belediyesi, Kosova’nın tek Türk Belediyesi Mamuşa’da düzenlenen 14’ncü Uluslar arası Domates Festivaline katılım sağladı. Düzce Belediyesini temsilen Mamuşa’da bulunan belediye başkan yardımcıları ve meclis üyelerinden oluşan heyet, festivale katılımın yanı sıra çeşitli ziyaret gerçekleştirdi.

KARDEŞLİK BAĞLARI GÜÇLENDİRİLDİ
26.07.2022 - 16:39
Haber Merkezi
498

Düzce Belediyesi, Kosova’nın Mamuşa Belediyesi tarafından bu yıl 14’ncüsü düzenlenen ‘Uluslar arası Domates Festivali’ne katıldı.

 

İLK ZİYARET MAMUŞA BELEDİYE BAŞKANI KRASNİÇ’E

Festival öncesinde ilk olarak Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç’i ziyaret eden heyet, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün selamını iletti. Krasniç ise Başkan Özlü’ye iletilmek üzere günün anısına plaket takdim etti.

 

BAKAN DAMKA İLE BİR ARAYA GELDİLER

 Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı ve Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka’yı ziyaret eden Düzce Belediyesi heyeti, Kosova ve Kosova Demokratik Türk Partisi hakkında bilgiler aldı. Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün selamını ileten heyet, ayrıca, Düzce’nin yöresel ürünlerden oluşan hediye sepeti takdiminde bulundu.

 

SULTAN MURAT KIŞLASINDA ASKERLERİMİZLE BULUŞTULAR

Heyetin Kosova ziyaretindeki bir sonraki durağı Prizren Başkonsolosluğu oldu. Burada Başkonsolos Serdar Özaydın ile bir araya gelen heyet, çalışmaları ve ülkeye yönelik bilgilendirme de bulunurken, Prizren’de bulunan Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığı Sultan Murat Kışlasını ziyaret etti.

 

PODGORİCA BÜYÜKELÇİMİZE ZİYARET

Düzce Belediyesi heyeti daha sonra Karadağ Podgorica Büyükelçiliğimizi ziyaret ederek Ticaret Müşaviri Erdal Karaömeroğlu ile buluştu. Dr. Faruk Özlü’nün selamlarını ileten heyet, Karadağ başta olmak üzere burada yaşayan Türklerin durumu ve ticari faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.


Editör: B. Zengin