"BÖLGENİN EN GÜÇLÜ İTFAİYE TEŞKİLATINI OLUŞTURDUK"

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İtfaiye teşkilatının kuruluşunun 308. Yıl dönümü nedeniyle itfaiye erleri ve emekli personeller ile bir araya geldi.  İtfaiyeciler haftasını kutlayan Başkan Özlü, yeni bina ve modernize edilen araçlar ile Düzce İtfaiyesini bölgenin en güçlü teşkilatı haline getirdiklerini kaydetti.

"BÖLGENİN EN GÜÇLÜ İTFAİYE TEŞKİLATINI OLUŞTURDUK"
29.09.2022 - 21:45
Haber Merkezi
424

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından, İtfaiye teşkilatının kuruluşunun 308. Yıl dönümü kutlandı. Geçtiğimiz aylarda Çoban mevkiinde hizmete giren yeni itfaiye binasında düzenlenen yemeğe, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, başkan yardımcıları, birim müdürleri ile Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünden emekli personellerin yanı sıra mevcut itfaiye personeli ve aileleri katılım sağladı.

Yemeğin ardından günün anlam ve önemine binaen kısa bir konuşma gerçekleştiren İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Kahraman ardından mikrofonu Başkan Dr. Faruk Özlü’ye bıraktı. Başkan Özlü, yemeğe katılımlarından ötürü itfaiye teşkilatı mensuplarına ve emekli personellere teşekkür ederek, haftalarını kutladı.

“YENİ BİNA GÜNÜN ŞARTLARINA GÖRE DÜZENLENDİ”
İçinde bulundukları binanın yapılış sürecini anlatan Başkan Özlü, bölgenin en iyi teşkilatı olduklarını ifade ederek, “Eski binamızın olduğu bölgeden vakalara hızlı şekilde müdahale etme imkanı kısıtlı hale gelmişti. Araştırmalarımızı yaptık ve en sonunda burada karar kıldık. Kuzey’den güneye, doğudan batıya her bölgeye 7 dakika da ulaş abileceğimiz bir yer. Teşkilatımıza yeni araçlar kazandırarak atıl durumda olanları da faal hale getirerek modernize ettik.  Bugün bizim ölçeğimizdeki illerde 6-7 adet araç varken Düzce Belediyesinde 17 araç ile olaylara müdahale edebilecek imkana getirdik. Endüstriyel yangınlarla mücadele noktasında özel araç aldık. Binamızı da günün şartlarına göre düzenledik” dedi.

“GÜNÜ KURTARMAYI DÜŞÜNMEDİK’
Asar deresi projesi, içme suyu projesi, okul yapımları, yedek stadın son durumu, yeni yapılacak olan 10 bin kişilik stadyum, Millet Bahçesi ikinci etap çalışması gibi birçok projenin detaylarını da paylaşan Başkan Özlü, “Bizler günü kurtaracak işler yerine Düzce’nin 50 yılını planlayarak projeler üretiyoruz. Bütün işlerimiz yolunda. Biz işimizi yapıyoruz ve günü kurtarmayı hiç düşünmedik. Yaptığımız her şeyin kalıcı olduğunu bilmenizi isterim. İş bilenin, kılıç kuşananın” dedi.
Program, Başkan Özlü’nün konuşmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


Editör: B. Zengin