ŞOFÖRLERE NEFES TEKNİKLERİ İLE STRES YÖNETİMİ EĞİTİMİ

Düzce Belediyesi bünyesinde kent içi ulaşım hizmeti veren Düzce Ulaşım A.Ş.'nin şoförlerine "Nefes Teknikleri ile Stres Yönetimi ve Motivasyon" eğitimi verildi. Gruplar halinde düzenlenen eğitimlerde sürücülerin yolculuk anında karşılaştığı sorunlar karşısında nasıl davranması ve nelere dikkat etmesi gerektiği anlatıldı. 

ŞOFÖRLERE NEFES TEKNİKLERİ İLE STRES YÖNETİMİ EĞİTİMİ
25.12.2022 - 18:38
Güncelleme 25.12.2022 - 18:40
Haber Merkezi
92

Düzce'de kent içi ulaşım hizmeti veren Düzce Ulaşım A.Ş.'nin şoförlerinin periyodik eğitimleri sürüyor. Ulaşım A.Ş. şoförlerine yönelik "Nefes Teknikleri ile Stres Yönetimi ve Motivasyon" eğitimleri hafta sonu gruplar halinde verilmeye başladı. Eğitim Danışmanı, Nefes Terapisti Çağla Efe tarafından Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezindeki eğitimlerde, sürücülerin karşılaştığı sorunlar karşısında nasıl davranması gerektiği vurgulandı. Uğur Böceklerinin şoförlerine, iletişimin sosyal hayattaki önemi ve yanlış iletişimi aşma yöntemleri öğretilerek; beden dilinin, yüz ifadesinin, imajın, empatinin, anlayışın, saygının, ses tonunun ve daha bir çok etkenin etkin iletişimdeki yeri anlatıldı. 


"DÜZGÜN NEFES ALMAK ÇOK ÖNEMLİ" 
Eğitim Danışmanı Çağla Efe, düzgün nefes almanın öneminden bahsederek; "Düzgün ve yeterli nefes almayan kişiler sürekli kendilerini yorgun hisseder, sinirli ve verimsiz olur. Uyku düzenlerinde sorun yaşar ve bu nedenle güne kötü başlayıp devam ederler. Aynı döngüde kalmaları sonucu bağışıklık sistemleri de zayıflar ve sorunlar artarak sürer.

Nefes Teknikleri ile dikkat, motivasyon, konsantrasyon, odaklanma, gevşeme ve stres topraklanması oluşturulabilir. Olaylar ve kişiler karşısında kendimizi kontrol edebilir, sinirlerimize hâkim olmayı öğrenir, stres ve öfke kontrolü sağlayabiliriz" dedi.  

"İLETİŞİM BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYORUZ"
Eğitimlerin iş ve yaşam kalitesini geliştirdiğini sözlerine ekleyen Eğitim Danışmanı Çağla Efe; "Etkili İletişim Eğitimi ile şoför arkadaşlarımızın iletişim becerilerini geliştirilerek iş ve özel hayatlarında çözüm odaklı ve etkili yaklaşımlarla iş ve yaşam kalitesinin yükselmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Eğitim esnasında interaktif oyunlarla da eğitimin aktif olarak benimsetilmesine yardımcı oluyoruz" dedi. 

ŞOFÖRLER MEMNUN
Etkili İletişim Eğitiminin oldukça verimli geçtiğine değinen şoförler; "Anlatma, dinleme yetilerimizin geliştiğini şimdiden fark ettik. Yolcularımızla daha etkili iletişim kurabileceğiz" şeklinde konuştular.


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız