“İŞÇİ VE EMEKÇİ KALKINMANIN EN ÖNEMLİ UNSURUDUR”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 1 Mayıs dolayısıyla yayımladığı mesajında Türkiye’nin üretim politikası ve işçi haklarında ortaya koyduğu duruştan söz ederek 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı’nı tebrik etti.

“İŞÇİ VE EMEKÇİ KALKINMANIN EN ÖNEMLİ UNSURUDUR”
30.04.2023 - 18:06
Haber Merkezi
226

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı. İşçi ve emekçinin ülkelerin kalkınmasındaki önemine vurgu yapan Başkan Özlü şunları söyledi: “1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, 19. Yüzyılda birçok ülkede iş saatlerinin düzenlenmesi adına yapılan mücadelelerin sonucunda 1889 yılında Avrupa’da  verilen bir öneri sonrası tüm dünyada emek ve dayanışmanın farkındalığını artırmak üzere anılmaya başlanmış önemli günlerden bir tanesidir. Ülkelerin gelişmesine büyük katkı sağlayan argümanlardan biri olan üretimin bel kemiği işçilerimiz, ülkemizde her daim en önemli unsur olmuş, çalışma politikaları insan odaklı bir biçimde sürekli olarak geliştirilmiş ve iyileştirilmiştir. Emek ve üretim; muasır medeniyetler seviyesine çıkmamızı sağlamış, bu konuya atfettiğimiz önem de istikrarı korumamızı sağlamıştır. Ülkemizin en önemli politikalarından biri olan bu gelişmeler, her kesimin kabul edeceği en büyük gerçektir. Büyümek, gelişmek yine günümüz imkanlarından faydalanarak her alanda üretimi teşvik etmek en önemli önceliğimiz olmaya devam edecektir. Bu anlayış çevresinde Türkiye’de üretime katkıda bulunan her bir işçi kardeşimi emekleri ve sarf ettiği çaba dolayısıyla kutluyor, saygılarımı sunuyorum. 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı’nda geçmişte yaşanan trajik olaylar ve bu olaylar sebebiyle hayatını kaybeden kardeşlerimi rahmetle anıyor, emekçi kardeşlerimin bayramını tebrik ediyorum.”


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız