“GELİN SİZİ DÜKKAN SAHİBİ YAPALIM”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzcelilerin misafiri olmaya devam ediyor. Esnaf ziyaretlerine Eski Sanayi Çarşısı’nda devam eden Başkan Özlü, buradaki kiracı ve mülk sahiplerini tek tek ziyaret etti. Başkan Özlü, Modern Sanayi Sitesi yapım süreci hakkında bilgiler vererek “Amacımız sizleri modern, nezih ve ferah bir ortamda iş yeri sahibi yapmaktır.” dedi.

“GELİN SİZİ DÜKKAN SAHİBİ YAPALIM”
8.06.2023 - 15:17
Haber Merkezi
221

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, vatandaşlarla hasbihal etmeyi,  ev ve işyeri ziyaretlerinde her bir vatandaşın elini sıkarak ‘Belediyemizden bir talebiniz var mı?’ sorunu yöneltmeyi sürdürüyor. Eski Sanayi Çarşısı’nda esnafların misafiri olan Başkan Özlü, burada yapılması planlanan Kentsel Dönüşüm ve sanayi çarşısının şehir merkezi dışında nezih bir ortama taşınması amacıyla Beslanbey Mevkii’nde Beltaş A.Ş. tarafından inşası devam eden Modern Sanayi Sitesi yapım süreci hakkında kendisine yöneltilen soruları tek tek yanıtladı.

“ŞEHİR İÇİNDE KALAN KÖTÜ GÖRÜNTÜYÜ BİRLİKTE ORTADAN KALDIRALIM”
Eski Sanayi Çarşısı esnafının tereddüte kapılmadan kiracı ya da mülk sahibi fark etmeksizin yeni projede yerini alması için tüm imkanların seferber edildiğini ifade eden Başkan Özlü; “Bu sanayi alanları şehrin tam merkezinde kaldı, buradan hem dükkan sahipleri hem de vatandaşımız memnun değil, hava kirliliği, gürültü kirliliği bunları hep birlikte sorumluluk üstlenerek ortadan kaldırabiliriz. Modern Sanayi Sitesi 1. Etap inşaatımız, Beslanbey Mevkii’nde 63 dönüm arazi üzerinde 112 dükkanın yer alacağı şekilde Beltaş A.Ş. tarafından sorunsuz şekilde yürütülüyor. Hesabını yaptık, nizami olarak kesintisiz inşaat çalışmaları devam ediyor. Bize güveniyorsunuz bunu biliyoruz. Bu bilinçle hareket ediyoruz. Çok kısa bir zaman içinde sizlerin orada daha düzenli, rahat, ferah, her anlamda sosyal donatıların olduğu bir sanayi merkezine yerleştirmek istiyoruz. Artık hiçbir yerde şehir merkezinde sanayi sitesi kalmadı, Düzce’de de kalmasın. Şehrimiz, düzenli kentleşme konusunda Türkiye’de örnek teşkil etsin.” şeklinde konuştu.

“SİZLERİ DÜKKAN SAHİBİ YAPMAK İSTİYORUZ”
Dükkanların satış şartları konusunda da birçok seçeneğin olduğunu, sanayi esnafının mağdur olmaması için her imkanın sağlandığını aktaran Başkan Özlü, dükkan sahibi olmak isteyen esnaflar için Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Koorperatifi Başkanı Ertan Taşlı’nın da
katkıları ile hayata geçirilen kolay kredi ayrıcalığını hatırlattı. Başkan Özlü: “Burada yıllarca kiracı olarak parasını kazanmaya çalışan esnafımız var. Aslında bizim projemiz sizin için büyük bir fırsat. Kolay kredi imkanları, ödeme imkanları. En önemlisi de kısa süre içinde büyük pirim yapacak bir yer Modern Sanayi Sitesi. Burada kiracı olmanızdan ziyade sizleri mülk sahibi yapmak istiyoruz. Biz, Düzce Belediyesi olarak Modern Sanayi Sitesi projesine bu açıdan yaklaşıyoruz. Kendiniz için, evlatlarınız için de bir yatırım olarak düşünmekte fayda var. Dükkanlarımızın satışına başladık. İstediğimiz seviyede devam ediyor. Benim amacım sizleri daha güzel ve kalıcı iş yerlerinize kavuşturmaktır. Bunu da sizlerin desteği ve güveni ile hayata geçireceğimize inanıyorum. Eski Sanayi Çarşısı esnafımız bizim için önemlidir. Modern Sanayi Sitesi’ne göstereceğiniz ilgi ile Düzce’mizin çehresinin değişmesinde en büyük emek sizlerin olacak.”


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız