DERE YATAKLARI KONTROL ALTINDA TUTULUYOR

Düzce Belediyesi, il genelini etkisi altına alan  bazı ilçe ve köylerde su taşkınlarına dönüşen yağışların başlamasıyla birlikte teyakkuza geçti. Belediye ekipleri, dün akşam saatlerinden itibaren şehir merkezi genelinde sıkıntı yaşanabilecek dere yataklarını kontrol altında tutmak için 130 personel ve 30 iş makinesi ile başladığı nöbetini herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için devam ettiriyor.

DERE YATAKLARI KONTROL ALTINDA TUTULUYOR
20.06.2023 - 21:05
Güncelleme 20.06.2023 - 21:05
Haber Merkezi
225

Düzce Belediyesi, hafta sonu itibariyle etkili olmaya başlayan ve hafta başından itibaren etkisini arttırarak devam ederek özellikle Akçakoca, Cumayeri ve Kaynaşlı ve Yığılca ilçelerinde sel derecesine yükselen yağışlara yönelik tüm birimleriyle teyakkuza geçti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından turuncu kod uyarısı sonrası şehir merkezi başta olmak üzere sıkıntı oluşturabilecek dere yataklarının tümünü takibe alan ekipler, Düzce Belediye Başkan Vekili Murat Aydın başkanlığında gece boyunca nöbet tuttu.

Fen İşleri, Su ve Kanalizasyon İşleri, Destek Hizmetleri ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, devam eden yağışlardan ötürü oluşabilecek olumsuz durumlara karşı tüm hazırlıkları tamamlanmış şekilde tedbir amaçlı bekleyişlerini sürdürürken, derelerin tıkanmaması için de yoğun bir çalışma gerçekleştiriliyor.


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız