“EGEMENLİĞİMİZİN KİLİT NOKTASI MİLLİ İRADEDİR”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişiminde yaşananların dün gibi hafızalarda olduğunu belirten Başkan Özlü, ‘Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir’ sözünü hatırlattı.

“EGEMENLİĞİMİZİN KİLİT NOKTASI MİLLİ İRADEDİR”
15.07.2023 - 11:37
Haber Merkezi
294

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain kalkışma ve darbe girişiminin 7. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Hain FETÖ mensuplarının devlet ve millet hayatına saldırısının yıl dönümü olan 15 Temmuz dolayısıyla aktardığı mesajında egemenliğin yalnızca millet iradesi olduğuna dikkat çeken Başkan Özlü Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yıllarca sinsi bir şekilde ordumuza, devletimize sızan, Aziz Millet’imizin imkan ve merhametinden faydalanarak menfaatleri uğruna ülkemizin geleceğine kast eden hainler topluluğuna attığımız tokadın yıl dönümünde mücadelemiz hiç durmadan devam ediyor. 15 Temmuz bir şahlanışın ilk kıvılcımıdır. Hainlerin karşısında duran tüm vatandaşlarımızın feraseti ile iradesine sahip çıktığı o gece, tarihe bir kez daha Türk’ün boyun eğmeyeceğini göstermiş, altın harflerle kazımıştır. Böyle bir kalkışmanın bir daha yaşanmaması için devletimiz ve milletimiz tek yürek hareket etmekte, ülkesine ve bayrağına sahip çıkmaktadır. Egemenliğimizin kilit noktası; milletin iradesine gösterdiğimiz saygı ve bağlılıktır. Bugün daha emin adımlarla ilerlediğimiz Türkiye Yüzyılı’nda ülkemize düşmanlık eden tüm terör örgütlerine, Aziz Türk Milletinin iradesine ket vurmak isteyenlere karşı tavrımızı koruyacak, ‘Milli İrade’ rotasında geleceğimize emin adımlarla yürümeyi, ülkemizi müreffeh yarınlara taşımayı sürdüreceğiz. 15 Temmuz’da bu vatan ve bayrak uğruna şehadete yürümüş 251 kardeşimin ruhları şad mekanları cennet olsun diyor, ailelerine ve milletimize başsağlığı dileklerimi yineliyorum. Bu vesile ile gazilerimizi saygıyla selamlıyor, ülkemizin ebed müddet yaşayacağına inancımla sizleri sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum.”


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız