OYA KOCAMAN PROJE ÇALIŞMALARI İÇİN ALMANYA’DA

Düzce Belediyesi AB proje Ofisi tarafından hazırlanan ‘Erasmus Göçmen Kadınların Sosyal Entegrasyonu Projesi’ toplantısı Almanya’da gerçekleştirildi. Augsburg’da düzenlenen 4’ncü ulus ötesi toplantıda proje sonuçları, iş bölümü, görev sunumları ve uygulama teknikleri tartışıldı.

OYA KOCAMAN PROJE ÇALIŞMALARI İÇİN ALMANYA’DA
4.09.2023 - 19:41
Haber Merkezi
154

Düzce Belediyesi tarafından 202 yılında Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Hibe Programı kapsamında hayata geçirilen uluslar arası ölçekli ‘Erasmus Göçmen Kadınların Sosyal Entegrasyonu Projesi’ 4’ncü toplantısını Almanya’da gerçekleştirdi.

Augsburg’da gerçekleştirilen ve Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Dezavantajlı Grupları Anlama ve Sosyal Destek Derneği (DEGDER), EureCons Förderagentur GmbH (Almanya), Human Profess Kozhasznu Nonprofit Korlatolt Felelossegu Tarsasag (Macaristan), Spolupracou Pre Lepsiu Buducnost – Velky Meder (Slovakya) temsilcilerinin katıldığı toplantı, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Oya Kocaman ile ev sahibi kuruluş olan Eurocons proje temsilcisi Dr. Andreas Huber’in selamlama ve açılış konuşmaları ile başladı.

Üç gün boyunca devam eden toplantı, Bilimsel İnceleme - Göçmen Kadınların Topluma ve İşgücü Piyasasına Entegrasyonunu Teşvik Etmede "Ne İşe Yarar", Ev Sahibi Ülkelerdeki Göçmen Kadınlar Hakkında Teknik El Kitabı, Göçmen Kadınların Entegrasyonunu Desteklemek için Profesyonellere Yönelik Karma Eğitim Şeklinde Mentorluk Programı, Göçmen Kadınlar için Karma Eğitim Modülleri, Göçmen Kadınlar için Eğitici ve İlham Verici Videolar, Rekreasyonel Modüller ve Uygulama, İnteraktif Öğrenme Platformuna yönelik sunumlarıyla devam etti.

Ortaklık yapısı, projede öngörülen çalışmalar, görev dağılımı ve ilgili tüm konuların proje ortakları tarafından müzakere edilmesiyle devam eden toplantı, mali yönetim ve bütçe, Projenin Yaygınlaştırılması/Paylaşımı, Tanıtımı ve Proje Sonuçlarının Kullanımı ile İç Kalite Yönetim Planı ve İç Değerlendirme Planının gözden geçirilmesi ve bir sonraki toplantının tarihi ve gündeminin kararlaştırılmasının ardından sona erdi.


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız