ŞEHİR VANDALLARI DURMUYOR

Düzce Belediyesi’nin her mahallede baştan sona yenilediği parklar, şehir vandallarının saldırılarından bir türlü kurtulamıyor. Son olarak Darıcı mahallesi parkında kullanılamaz hale getirilen aydınlatmalar Destek Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından bir hafta içinde iki kez onarıldı.

ŞEHİR VANDALLARI DURMUYOR
13.12.2023 - 20:54
Kaynak: Haber Merkezi
63

Düzce Belediyesi, şehir genelinde ailelerin, çocukların ve gençlerin vakit geçireceği mahalle parklarının 104 tanesini yepyeni mobilya ve oyun grupları ile donatmıştı. Her donanımı yeni hale getirilen parklarda düzenli aralıklarla inceleme yapan ekipler, duyarsız şahısların kent mobilyalarına zarar verdiğini tespit ederek tamir ve bakımını yaptı. Darıcı mahalle parkında çim biçme çalışması yapan ekipler, parkta bulunan aydınlatmaların kırıldığını fark ederek Destek Hizmetler Müdürlüğü’ne bilgi verdi. Parkta tespit yapan ekipler, birden fazla dekoratif aydınlatmanın bilerek kullanılamaz hale getirildiğini belirledi. Bir hafta içinde iki kez aynı yerde aynı zararın verildiğini belirten ekipler, yenileme çalışmasına başladı.“MİLLİ SERVETİMİZE SAHİP ÇIKMAK GEREKİYOR”
Düzenli aralıklarla şehirdeki ortak kullanım alanlarını denetleyen ekipler, zarar verilen park mobilyaları için vatandaşların duyarlı olmasını talep ederek “Düzce Belediyesi olarak her mahallede park inşa ediyor, var olan parkları sürekli olarak yeniliyoruz. Bu imkan ve olanaklar tamamen vatandaşlarımızın memnuniyeti ve kullanımı içindir. Ancak milli servetimiz ile oluşturduğumuz bu imkanlar duyarsız şahısların bilinçsiz hareketleri sonucu zarar uğramaktadır. Vatandaşlarımızdan ricamız, ortak kullanım alanlarında daha duyarlı olmalarıdır. Milli servetimizi korumak için bu konularda duyarlı olan vatandaşlarımıza kurumumuz adına teşekkür ederiz.” şeklinde açıklamada bulundu.


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız