İKİNCİ DÖNEM DERSLERİ BAŞLADI

Düzce Belediyesi Çocuk Üniversitesi’nde ikinci dönem dersleri başladı. 5-6 ve 7-13 yaş gruplarına yönelik 36 branşta açılan kurslar, çocuklara yeteneklerini keşfetme imkanı sunuyor.

İKİNCİ DÖNEM DERSLERİ BAŞLADI
13.02.2024 - 20:32
Kaynak: Haber Merkezi
58


Çocuk ve gençlerin zihinsel ve fiziksel gelişimlerine destek vermek amacıyla hizmet veren Düzce Belediyesi Çocuk Üniversitesi, ikinci dönem için kapılarını açtı. 520 öğrencinin ders başı yapması ile cıvıl cıvıl olan Çocuk Üniversitesi’nde ilk ders heyecanı yaşandı.

Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Üniversitesi’nde 5-6 yaş grubu çocuklar için 8 atölye, 7-13 yaş arası çocuklar için 28 atölye açıldı. Dersler hafta içi 16.00’dan sonra yapılıyor. Cumartesi günü için ise 7 yaş grubuna yönelik 4 atölye açıldı.

İlk dönemden farklı olarak, ikinci dönemde Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri etüt ve LGS’ye hazırlık sınıfları da açılarak, öğrencilere okul başarısını yükseltme imkanı sunulacak.

Çocuk Üniversitesi Sorumlusu Sevinç Carım, kayıtların yaklaşık 10 gün daha devam edeceğini ifade etti. Ön kayıtların alınmasının ardından çocukların ilgi alanlarına göre yönlendirildiğini ve ardından kesin sınıfların oluşturulduğunu dile getiren Carım, kayıt yaptırmak isteyenlerin Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Çocuk Üniversitesi’ne başvurabileceklerini söyledi.


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız