BELMEK SERGİSİ BÜYÜK BEĞENİ ALDI

Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla sergi açtı. “Kadınların Emeği, Cumhuriyetin Temeli” teması ile Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’ne kurulan serginin açılış kurdelesini Düzce Valisi Selçuk Aslan ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü kesti.

BELMEK SERGİSİ BÜYÜK BEĞENİ ALDI
8.03.2024 - 18:14
Kaynak: Haber Merkezi
46

Düzce Belediyesi bünyesinde vatandaşlara hizmet veren Belmek, kadınların yeteneklerini geliştirmesi ve mesleğe dönüştürmesi konularında faaliyetlerini sürdürürken farklı branşlarda eğitim alarak el emeği eserler yapan kadınları sergide bir araya getirdi. “Kadınların Emeği, Cumhuriyetin Temeli” ana teması ile hazırlanarak Prof. Dr. Erol Güngör
Kültür Merkezi fuaye alanında görücüye çıkan eserlerin sergi açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kurum ve kuruluş temsilcilerinin de yer aldığı açılışta nakıştan tel kırmaya, iğne oyasından ahşap boyamaya, yağlı boyadan pastacılığa kadar her branştan eserler sergilendi. Kursiyerlerle sohbet eden Başkan Özlü, kültür merkezi fuaye alanının bu tip sergilere çok uygun olduğunu belirterek “sadece 8 Mart için değil, kursiyerlerimiz artık her ay gelip burada sergi yapsın istiyoruz” dedi. Kadınların her konuda giriştikleri işi emek ve özveri ile yaptıklarını belirten Başkan Özlü, kursiyerlerden eserleri hakkında bilgi aldı ve fotoğraf çektirdi. Kursiyerler de Başkan Özlü’ye hediye vererek serginin hazırlanması konusunda verdikleri destek dolayısıyla teşekkür etti.


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız