Düzce Üniversitesi Enerji Alanında Birinci Oldu

Dünyanın en önemli uluslararası üniversite sıralama indekslerinden birisi olan SCIMAGO Institutions Rankings tarafından yapılan 2024 yılı sıralamalarında Düzce Üniversitesi yine birinciliğiyle dikkat çekti. Enerji alanında dünyada 209. sıraya yerleşen Düzce Üniversitesi, Orta Doğu’da ilk 10’da ve Türkiye’deki üniversiteler arasında 1. sırada yer aldı. Tarım ve Biyoloji Bilimleri alanı “Ormancılık” ile Mühendislik alanı “Endüstri ve İmalat Mühendisliği” kategorilerinde ise ikinci sırada yer alara

Düzce Üniversitesi Enerji Alanında Birinci Oldu
6.03.2024 - 18:55
Kaynak: Haber Merkezi
65

“Bina ve İnşaat” kategorisinde 8, “Bilgisayar Bilimleri” alanında 10, “Makine Mühendisliği” kategorisinde 12 ve “Mühendislik” alanında ise 13. sırada yer alan Düzce Üniversitesi, “Ekoloji, Evrim Davranış ve Sistematik”, “İnşaat ve Yapı Mühendisliği” ile “Bitki Bilimi” kategorilerinde ise 15. sıra ile yine küresel çapta adından söz ettirdi. Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, bu başarıların kazanılmasında geçmişten bugüne emeği geçen tüm mensuplara teşekkür ederek başarı çıtasını daha da yükselteceklerini vurguladı.


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız