“Daha Güçlü Toplumlar İçin Bilim-Science4Future Projesi” Ufuk Avrupa Projesi Hibe Desteği Kazandı

Ufuk Avrupa Marie Curie Eylemleri kapsamında, Sakarya Üniversitesi koordinatörlüğünde hazırlanan, Düzce Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi’nin paydaş olduğu “Science4Future” adlı proje hibe almaya hak kazandı.

“Daha Güçlü Toplumlar İçin Bilim-Science4Future Projesi” Ufuk Avrupa Projesi Hibe Desteği Kazandı
29.02.2024 - 19:20
Kaynak: Haber Merkezi
63

Sakarya Üniversitesi Araştırma Dekanı Prof. Dr. Mehmet Emiroğlu’nun koordinatörlüğünde, Sakarya Üniversitesi Araştırma Dekanlığı ekibi, Düzce Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi katkılarıyla hazırlanan, MSCA ve Vatandaşlar (MSCA&Citizens) hibe çağrısı altında başvurusu gerçekleştirilen Daha Güçlü Toplumlar için Bilim (The Science for Stronger Societies – Science4Future) adlı proje, 824 kuruluşun yer aldığı 132 proje başvurusu içerisinde hibe desteği alan 44 projeden biri oldu.

Türkiye’den hibe desteği almaya hak kazanan beş projeden biri olan Science4Future projesi, Sakarya Valiliği, Düzce Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi’ni proje ortağı; Düzce Valiliği ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü de iştirakçi ortak olarak bir araya getiriyor.

Düzce Üniversitesi Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emine Tekin’in proje koordinatörü olduğu Science4Future projesi yönetim ekibi; Prof. Dr. Abdurrahim Aydın, Doç. Dr. İsmail Yaşayanlar,  Doç. Dr. Yaşar Selman Gültekin, Dr. Öğr. Üyesi Aslıhan Kuyumcu Vardar, Dr. Öğr. Üyesi Belgin Üstün Güllü, Dr. Öğr. Üyesi Sedef Ünsal Seydooğulları, Dr. Öğr. Üyesi Nilüfer Ülgüdür, Dr. Öğr. Üyesi Vildan Zülal Sönmez, Dr. Öğr. Üyesi Pınar Sevim Elibol, Dr. Öğr. Üyesi Tarık Çitgez, Dr. Öğr. Üyesi Büşra Takgil, Öğr. Gör. Taner Yoldaş, Öğr. Gör. Elif Sine Düvenci, Öğr. Gör. Ali Kuru, Öğr. Gör. İhsan Korhan Başer, Öğr. Gör. Ece Alkan, Öğr. Gör. Bahar Sancar, Öğr. Gör. Gül Eroğlu Bulut, Arş. Gör. Özge Sarıalioğlu, Arş. Gör. Başak Gençtürk Oğhan, Arş. Gör. Bahar Aykaç ve Arş. Gör. Tunahan Çınar’dan oluşuyor.

Science4Future, İklim Değişikliği ve Doğal Afet Bilincini Artıracak

Avrupa Birliği’nin (AB) Yeşil Mutabakat Stratejisi’nin bir parçası olarak, iklim değişikliğine ve doğal afetlere uyum bağlamında dayanıklı bina ve altyapıların güçlendirilmesi üzerine odaklanan proje kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerle, dirençli şehirlerin oluşturulması ve sürdürülebilir kalkınma anlayışı teşvik edilecek.

Bilim Şenlikleri ve Okul Faaliyetleri ile İlk Etapta 70 Bin Kişiye Ulaşılacak

İki yıl boyunca üç farklı şehirdeki üniversitenin kampüslerinde gerçekleştirilecek Avrupa Araştırmacılar Gecesi faaliyetleri ile toplam 50 bin kişiye ulaşılması hedeflenirken, ortaokul ve liselerde düzenlenecek deneysel gösteriler, yarışmalar ve bilgilendirme faaliyetleri ile 20 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor. Proje süresince gerçekleştirilecek bilinçlendirme ve yaygınlaştırma çalışmaları sonucunda da 1,5 milyon kişinin iklim değişikliği ve doğal afetler konusunda bilinçlendirilmesi hedefleniyor.


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız