Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Heykel Sempozyumu’nda!

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlker Yardımcı, Ukrayna’nın Bila Tserkva kentinde gerçekleştirilen II. Uluslararası Heykel Sempozyumu’na katıldı.

Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Heykel Sempozyumu’nda!
19.10.2021 - 17:51
Güncelleme 19.10.2021 - 17:52
Haber Merkezi
240

   Bila Tserkva Belediyesi tarafından özel davet yoluyla düzenlenen “Sinerji” temalı sempozyumun küratörlüğünü Valeriya Goloskokova, Anna Ledeneva-Prakhova (BOORYAKTEAM) yaptı. Metal malzemelerle açık alan heykellerinin uygulandığı sempozyumda Hollanda, Sırbistan ve Ukraynalı heykel sanatçıları da yer aldı. 
Sempozyum süresince Gençlik Kültür Merkezi’nde; heykel sanatçıları ile sanatsal toplantılar, eğitim programları ve kentsel alanda yer alan heykeller üzerine sergiler gerçekleştirildi. 

   Üretilen heykeller, kent merkezini Alexandria Kent Parkı ve Arboretumu’na bağlayan Alexandria Bulvarı’na yerleştirildi. 2019 yılında başlatılan ve ikincisi bu yıl düzenlenen etkinlikle, uluslararası çağdaş kent heykelleri koleksiyonunun genişlemesi amaçlanıyor. 


 


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız