Ödüllü Filmler seyirci ile buluştu

Türkiye’de kısa film alanında platform oluşturma hedefiyle yola çıkan ve 18 yıldır alanında öncü etkinliklerden biri olan Akbank Kısa Film Festivali’nin ödüllü filmleri, 6 Nisan – 18 Mayıs tarihleri arasında Türkiye genelinde 28 ilde toplam 41 üniversitede gençlerle buluşuyor.

Ödüllü Filmler seyirci ile buluştu
27.04.2022 - 21:24
Haber Merkezi
542

Ödüllü filmler, Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sergi Salonu’nda düzenlenen etkinlik ile gösterime sunuldu. Etkinlik, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Tunç Yıldırım, Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ceyhan ile öğretim elemanları ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Etkinlik kapsamında, 18. Akbank Kısa Film Festivali’nin yarışma bölümüne katılan 68 ülkeden toplam 2.081 film arasından; Ulusal Kategori En İyi Kısa Film Ödülü’nü kazanan ve yönetmenliğini Ayçe Kartal’ın üstlendiği “Kıyamette İyi Görünmeliyim”, Uluslararası Kategori En İyi Kısa Film Ödülü’nü kazanan Adrian Moyse Dullin‘in “The Right Words” filminin yanı sıra, ulusal ve uluslararası kategoride mansiyon almış olan Can Merdan Doğan’ın Stiletto, Merve Bozcu’nun Plastik Rüya, Olha Zhurba’nın Dad’s Sneakers ve Hugo Covarrubias’nin Bestia filmleri gösterime sunuldu.

 

   Ayrıca bu sene ilk kez, 20 yaş ve altı gençlerin kısa filme olan ilgilerini festival bünyesinde toplamaya ve bu alandaki üretimleri teşvik etmeye yönelik başlatılan Genç Bakışlar Yarışması’nda En İyi Kısa Film Ödülü’nün sahibi Baturay Tunçat'ın Gün Işığı filmi ve mansiyon alan Yunus Emre Akkuş’un Sessizlik filmi ile İlayda İşeri’nin Çeşme isimli belgeseli gösterime katılan izleyiciler tarafından beğeniyle izlendi.


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız