Düzce Üniversitesi Öğretim Görevlisinin Eserleri ABD’de Sergilendi

Düzce Üniversitesi Öğretim Görevlisi-Hattat Ebubekir Altıok ile Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde faaliyet gösteren New York İslamic Art grubu hocası Müjgan Başköylü ve grup üyelerinin beraber oluşturdukları eserler, ABD’nin Villanova University Art Galeri’de “Wisdom of Sufism” adıyla ve Colombia University Rare Books & Manuscripts Library’de (Nadir Kitaplar ve El Yazmaları Kütüphanesi) “Light and Beauty” adıyla sergilendi.

Düzce Üniversitesi Öğretim Görevlisinin Eserleri ABD’de Sergilendi
22.02.2024 - 16:43
Güncelleme 22.02.2024 - 16:48
Kaynak: Haber Merkezi
65

Sergi açılışı birçok ABD vatandaşı ve öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildiSergilerde geleneksel İslam sanatlarımızdan; Hat, Tezhip, Minyatür, Kat’ı ve Ebru sanatlarından birçok farklı eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Hattat Ebubekir Altıok’un Celi sülüs yazı nev’inde Mülk Suresi 23. ayeti kerimesinden yazdığı “Ne kadar az şükrediyorsunuz” levhası büyük ilgi gördü.


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız