Düzce Üniversitesi’nde I. Sahne Sanatları Günleri Başladı

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen “I. Sahne Sanatları Günleri” serisinin ilki, “Kariyer Planlama ve Özel Sektör” konulu söyleşiyle başladı.

Düzce Üniversitesi’nde I. Sahne Sanatları Günleri Başladı
9.04.2022 - 21:01
Haber Merkezi
550

Moderatörlüğünü Düzce Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Hatice Şaşmaz’ın gerçekleştirdiği çevrim içi söyleşiye, Dramaturg/Senarist Erdinç Ulutaş davetli konuşmacı olarak katıldı. Eğitim hayatı ve mezuniyet sonrası özel sektör deneyimlerini öğrencilerle paylaşan Ulutaş, öğrencilerin meslek hayatlarında karşılaşabilecekleri olası durumlar, Sahne Sanatları alanının avantajları ve dezavantajları üzerinde durdu.

 

Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümünün istihdam alanlarının kapsamlı olduğunu belirten Erdinç Ulutaş, mezunların tiyatronun yanı sıra televizyon ve sinema sektöründe de dramaturg olarak çalışabileceklerini sözlerine ekledi. Öğrencilerin eğitim aldıkları süre içerisinde ve mezun olduktan sonra kariyer süreçlerini nasıl yönetecekleri ve dramaturg olarak kendilerini nasıl var edebilecekleri üzerine düşüncelerini ve deneyimlerini aktaran Ulutaş, söyleşi ile bölüm öğrencilerinin hem kariyer planlama süreçlerine, hem de özel sektöre ilişkin akıllarındaki soruların cevaplarına ulaşma adına önemli katkılar sağladı


Editör: B. Zengin