DÜ Başarıda Kalıcılığı Yakaladı

Düzce Üniversitesi, ODTÜ Enformatik Enstitüsü bünyesinde hizmet veren URAP (University Ranking by Academic Performance) Araştırma Laboratuvarı’nın 2021-2022 URAP Türkiye Sıralaması’nda 6 sıra yükseldi.

DÜ Başarıda Kalıcılığı Yakaladı
9.08.2022 - 17:16
Haber Merkezi
383

Düzce Üniversitesi, kurulduğu günden itibaren aldığı yerinde kararlarla ve yaptığı akademik çalışmalarla Türkiye’nin köklü üniversitelerinin arasına girmeyi başararak, yine ilk 50 üniversite arasında yer aldı.

Times Higher Education'ın yaptığı ve son 50 yıl içerisinde kurulan dünyadaki en iyi üniversitelerin sıralandığı 2022 Genç Üniversiteler Dünya Sıralaması’nda da (Young University Rankings 2022), dünyada 351-400 arasında kendine yer bulan Düzce Üniversitesi, başarıda anlık değil, sürekli ve kalıcı olduğunu gösteriyor.

“Bilim toplum içindir” anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Düzce Üniversitesi, donanımlı akademik kadrosu, nitelikli bilimsel araştırmaları, katma değerli ihtisaslaşma çalışmalarıyla adını her zaman ilkler arasına yazdırma hedefiyle değer üretmeye devam ediyor.

Türkiye sıralamasında, Clarivate Analytics/InCites ile (Yükseköğretim Kurulu) YÖK’ün yayımladığı verilere göre sıralama yapan URAP, üniversite sıralamalarında kullanılan anketlerin ve üniversitelerden toplanmaya çalışılan verilerin güvenilir ve kararlı bir sıralama sistemi oluşturamadığı konusunda tartışma alanı açtığı için sadece erişilebilir ve güvenilir kaynaklardan elde edilen, objektif verilerle sıralama yapıyor. Üniversite sıralamalarına https://newtr.urapcenter.org/cdn/storage/PDFs/cXuGky5DbBvC5eFeK/original/cXuGky5DbBvC5eFeK.pdf


Editör: B. Zengin