DÜ Rektörü’nden Orman Fakültesi’ne Teşekkür

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün akredite edilmesi başarısı dolayısıyla başarılı akademisyenlere teşekkür belgesi takdim etti.

DÜ Rektörü’nden Orman Fakültesi’ne Teşekkür
29.09.2022 - 21:18
Haber Merkezi
319

Rektörlük Binası Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen programa; Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Engin Eroğlu, Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Uzun, Sürekli İyileştirme Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Seda Çavuş ve Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğretim elemanları katılım gösterdi.

“İlk Akredite Olan 5 Üniversiteden Biri”

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’i akreditasyon süreci hakkında bilgilendiren Prof. Dr. Osman Uzun, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün akreditasyon çalışmaları sonucunda YÖKAK’ın yetkilendirdiği Peyzaj Mimarlığı Eğitim ve Bilim Derneği (PEMDER) tarafından 12 Şubat 2022-12 Şubat 2027 tarihleri arasında 5 yıl süre ile akredite edildiğini ifade etti. Uzun soluklu bu yolda emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür eden Prof. Dr. Uzun, Rektörlük makamının kendilerini ağırlayarak sunmuş oldukları teşekkür belgelerinden ötürü memnuniyetini dile getirdi.

Prof. Dr. Osman Uzun, “Peyzaj Mimarlığı Bölümümüzün bu başarısı ile Üniversitemiz, Türkiye’de Peyzaj Mimarlığı eğitimi veren Ege, Atatürk, Bartın ve İstanbul Teknik Üniversiteleri ile birlikte, ilk akredite olan 5 üniversiteden biri olmayı başardı.” ifadelerine yer verdi.

“Ortak Çalışmalara Yoğunlaşmalıyız”

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi’nin gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, “Üniversitemiz yüksek bir potansiyele sahip. Bunu görebiliyorum. Orman Fakültemiz yaptığı çalışmalarla bunu ispatlıyor. Türkiye’deki Orman Fakülteleri içinde ilk 3’te yer alıyor ve Peyzaj Mimarlığı bölümümüz de Üniversitemizin akredite olan ilk bölümü. Bu başarıyı diğer fakültelerimize de yansıtmamız gerekiyor. Multi displiner çalışmalara yoğunlaşmalıyız. Bunun için fakültelerimizin ve akademisyenlerimizin ortak çalışmalar yapması gerekiyor. Ayrıca Üniversitemizin tanınırlığını artırmalıyız. Sadece Türkiye’de değil Dünyada da tanınırlığını artırmalıyız. Ortak geniş çaplı projeler üretmeliyiz. Başarılı çalışmaları için Orman Fakültemize ve verdiği katkılar için Sürekli iyileştirme Koordinatörlüğümüze teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” dedi.


Editör: B. Zengin

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız