YEREL YÖNETİMLER DERSİNİ YERİNDE GÖRÜYORLAR

Hamidiye Şehit Özgür Işık İlkokulu, bünyesinde eğitim gören öğrencilerin sosyal hayat içerisinde önemli yer tutan birimleri öğrenmeleri adına sosyal farkındalık çalışması gerçekleştiriyor. Öğrenciler, Hayat Bilgili dersi kapsamında işledikleri ‘Yerel Yönetimler’ konusunu muhtarlıkları ziyaret ederek pekiştiriyor.

YEREL YÖNETİMLER DERSİNİ YERİNDE GÖRÜYORLAR
5.04.2022 - 23:50
Güncelleme 5.04.2022 - 23:51
Kaynak: Haber Merkezi
739

Hamidiye Şehit Özgür Işık İlkokulu yönetimi, öğrencilerini her alanda yetiştirmek ve bilinçli şekilde topluma fayda sağlayabilmeleri adına onları derslerin yanı sıra sosyal hayata entegre ederek farkındalık oluşturuyor.
Bu kapsamda, 3’ncü sınıf öğrencilerinin Hayat Bilgisi dersinde işledikleri ‘Yerel Yönetimler’ konusunu bizzat yerinde görerek öğrenmelerini amaçlayan okul yönetimi ve öğretmenler, Körpeşler Mahallesi Muhatarlığını ziyaret etti.
Muhtar Ahsen Çalışkan’dan mahalle hakkında ve muhtarların görev-yetkileri konusunda bilgiler alan öğrenciler, yerel yönetimlerin işleyişi noktasında gördükleri derslerin pekişmesini sağladı.
Merak ettikleri soruları da muhtar Ahsen Çalışkan’a soran öğrenciler, daha sonra ilgi ve alakasından ötürü Çalışkan’a teşekkür ederek okullarına dönüş sağladı.


Editör: B. Zengin