DÜZCE YARDIM OLDU YAĞIYOR

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilin olumsuz etkilendiği şiddetli depremin ardından yaptığı çağrı ile başlatılan yardım kampanyası 3. Gününde de tüm hızıyla devam ediyor. 15 TIR’ın deprem bölgelerine yola çıktığı Düzce’de yeni TIR’lar da yola çıkmaya hazırlanıyor.

DÜZCE YARDIM OLDU YAĞIYOR
8.02.2023 - 18:41
Kaynak: Haber Merkezi
372

Düzce, Kahramanmaraş depreminin üçüncü gününde Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 şiddetindeki depremin yaralarını sarmak için başlatılan seferberliğe desteğini sürdürüyor.

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün çağrısı ile AFAD koordinesinde belediye meydanında konuşturulan TIR’lar vasıtasıyla depremzedeler için başlatılan kampanyaya ilk günden itibaren sahip çıkan ve kara gün dostu olduğunu bir kez daha gösteren Düzceliler, yardım  yağdırıyor.

Depremin üzerinden geçen 2 gün içerisinde toplanan ve AFAD içerisinde battaniyeden elektrikli ısıtıcıya, içme suyundan her türlü kışlık giysi ve hijyen malzemelerine, döküm sobadan jeneratöre kadar her türlü ihtiyaç malzemesinin bulunduğu toplam 15 TIR ve 13 Kamyonet deprem bölgesine gönderildi.

Üçüncü gününe giren depremle birlikte yardım kampanyasına destek artarak devam ederken, belediye meydanına akın eden genci yaşlısı Düzceliler, getirdikleri yardım malzemeleriyle TIR’ları doldurarak depremzede kardeşliğinin en güzel örneğini sergilemeye devam ediyor.


Editör: B. Zengin