GÜNDEN’DEN DÜZCELİ SERVİS VE OTOBÜS İŞLETMELERİNE ÇAĞRI

Düzce Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde etkili olan 2 depremin ardından bölgedeki depremzedelerin taşınmasına yönelik seferberlik başlattı. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, Düzceli servis ve otobüs işletmelerine çağrı yaparak Ulaşım A.Ş. üzerinden gerçekleştirilecek çalışmaya destekte bulunmalarını istedi.

GÜNDEN’DEN DÜZCELİ SERVİS VE OTOBÜS İŞLETMELERİNE ÇAĞRI
9.02.2023 - 18:42
Güncelleme 11.02.2023 - 11:49
Haber Merkezi
1127

Düzce Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan 7,7 ve 7,6’lık depremlerinin akabinde başlattığı yardım kampanyasının ardından depremzedelerin ilk olarak Düzce’ye daha sonrada çevre illere ulaştırılması noktasında elini taşın altına koydu.

Deprem bölgesinde bulunan Düzcelilerden gelen yardım çağrılarına kayıtsız kalmayan Düzce Belediyesi, depremin dördüncü gününde 57’si Hatay’dan, 20’si Malatya’dan, 20’si Kahramanmaraş’tan, 17’si Gaziantep’ten, 5’i Osmaniye’den ve 11’i Adana’dan olmak üzere toplam 130 depremzedenin Düzce’ye getirilmesini sağladı.

130 VATANDAŞ DÜZCE’YE GETİRİLDİ
Halen deprem bölgesinde Düzcelilerin bulunduğunu ve yardım taleplerini aralıksız takip ettiklerini belirten Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, “Yüzyılın en büyük afetlerinden birini yaşadık. Halen yardım çalışmaları aralıksız sürüyor. Devletimiz ve milletimiz var gücüyle deprem bölgemizdeki vatandaşlarımıza yardımcı olmak için çaba gösteriyor. Düzce Belediyesi olarak depremin ilk anından itibaren Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü’nün liderliğinde bize yakışan şekilde depremi yaşayan kardeşlerimizin yanında yer aldık. Yer almaya da devam edeceğiz. Bu çerçevede, yardım çalışmaları için bulunduğumuz deprem bölgesinden ilk etapta bizlere ulaşan 130 vatandaşımızın ilimize getirilmesini sağladık. Buradan da gitmek istedikleri yere yönlendirilmelerini sağladık” dedi.

GÜNDEN’DEN SERVİS VE OTOBÜS İŞLETMELERİNE ÇAĞRI
Deprem bölgelerinden kendilerine gelen birçok talep olduğunu sözlerine ekleyen Günden, “Yaşanan depremden ötürü evleri yıkılan, kış mevsiminden ötürü zorlu hava şartlarında bölgede bulunmak istemeyen, deprem psikolojisini kısa süreli de olsa atmak için güvenli illere geçmek isteyen vatandaşlarımızın çağrılarını alıyoruz. Düzceli vatandaşlarımızın ilimize getirilmesi için Ulaşım A.Ş. nezdinde 4 aracımızı daha deprem bölgelerimize yolladık. Ancak bu araç sayısı yeterli olmadığı gibi yol uzun olduğu için konfor açısından da bizim araçlarımız yeterli değil. Deprem psikoloji içerisindeki vatandaşlarımızın sağlıklı ve konforlu şekilde getirilmesine katkıda bulunmak isteyen tüm servis ve otobüs işletmelerine çağrıda bulunmak istiyorum. Depremzedelerimizin taşınması seferberliğimize desteklerinizi bekliyoruz. Araç konusunda destekte bulunmak isteyen işletmelerimizin 153 Beyaz Masayı arayarak Ulaşım A.Ş. ile irtibat kurmaları yeterli olacaktır” şeklinde konuştu.


Editör: B. Zengin