Festival son buldu

DÜ Bilişim ve Teknoloji Topluluğu (DÜBİTEK) tarafından düzenlenen ve iki gün süren “Teknolojik Gelişmeler ve Oyun Günü” konulu etkinlik Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Festival son buldu
7.05.2015 - 10:08
1428

İkinci gün düzenlenen etkinliğe Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve DÜBİTEK Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Esra Şatır, Standard Profil Global IT Donanım Müdürü Süha Tunca, Standard Profil İnsan Kaynakları Yöneticisi Olcay Özgiray, Co Founder Business Developer Kutay Yalçınkaya, Indie Oyun Tasarımcısı Yunus Ayyıldız, öğretim üyelerimiz, basın mensupları ve öğrencilerimiz katıldı.

 

DÜBİTEK Başkanı Halil Çoşgun’un açılış konuşmasıyla başlayan programın ilk konuk konuşmacısı Kutay Yalçınkaya, yazılım konusu üzerinde durarak, teknoloji ve sanayinin gelişmesi için yazılım eğitimine önem verilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Programın diğer konuşmacısı Yunus Ayyıldız, tasarladığı mobil oyunlar hakkında dinleyicileri bilgilendirerek, teknoloji alanında çalışmak isteyenlere “Fikrinizi beğenmeyenler olabilir ama pes etmeyin.” sözleriyle iş yaşamındaki deneyimlerini paylaştı.

 

Programın ikinci bölümü konuşmacısı Süha Tunca, Standard Profil hakkında bilgiler veren tanıtım filmiyle sunumuna başlayarak, bilişim sektöründe çalışmak isteyenlerin bir dalda uzmanlaşmaları, araştırmacı ve istikrarlı olmaları gerektiğini belirtti. Programın son konuşmacısı Olcay Özgiray dinleyicilerin insan kaynaklarıyla ilgili sorularını cevaplandırdı.

 

Program misafir konuşmacılara teşekkür belgelerinin takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.