Kubat Rüzgarı Esti

DÜ tarafından düzenlenen ve ZED Organizasyon’un üstlendiği “9. Bahar Şenlikleri” DÜ Konuralp Yerleşkesi Ortak Yaşam Alanı’nda hız kesmeden devam ediyor.

Kubat Rüzgarı Esti
9.05.2015 - 13:09
1314

Değer üreten üniversitemizin düzenlediği konserin birinci gününde Aylin Aslım, ikinci gününde ise Kubat yer aldı. Öğrenci topluluklarının düzenlediği birbirinden eğlenceli ve kültürel faaliyetlerle baharı karşılayan öğrencilerimiz dinamik performanslarıyla eğlenceli anlar yaşadı.

 

İlk olarak sahneye çıkan Dj Kosta birbirinden hareketli şarkılarıyla öğrencileri coşturdu. Dj Kosta’nın ardından sahnede yerini alan ünlü halk müziği sanatçısı Kubat, seslendirdiği Bugün adlı şarkısının ardından Yas ve özellikle Halkalı Şeker şarkısında tüm stres ve yorgunluğun üstlerini atan öğrencilerimiz şarkılara hep birlikte eşlik etti.

 

Organizasyon da emeği geçenlere teşekkür eden Kubat, öğrencilerimizin coşkulu tavırları karşısında mutluluğunu gizleyemeyerek “Sizdeki bu enerji sahneye yansıyor. Düzce harikasın. Umutsunuz gençler siz adeta mutluluksunuz” diyerek sahne performansına en iyi şekilde devam etti.

 

Konserin ilerleyen saatlerinde Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İsmail Ercan ve Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ünlü sanatçı Kubat’a çiçek ve hediye takdim etti. Prof. Dr. İsmail Ercan, “Bizler akademik personelimiz,  idari personelimiz ve siz öğrencilerimizle birer aileyiz. Siz değerli öğrencilerimizle böylesi güzel bir etkinlikte buluştuğumuz için çok mutluyuz.” diyerek Dr. Talat Bahçebaşı’nı saygı ve sevgiyle andı. Prof. Dr. İsmail Ercan, sevilen şarkıcıdan merhum öğretim üyemizin sevdiği Gesi Bağları şarkısını seslendirmesini rica etti.

 

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İsmail Ercan’ın rica ettiği şarkıyı seslendiren Kubat, konserin finalinde potpori yapmasının ardından veda ederek sahneden ayrıldı.