DÜden Görkemli Mezuniyet Töreni

2014-2015 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Üniversitemiz Stadyumunda düzenlenen görkemli etkinliklerle gerçekleştirildi.

DÜden Görkemli Mezuniyet Töreni
26.06.2015 - 10:59
1222

Mezuniyet Töreni’ne Düzce Valisi Ali Fidan, Garnizon Komutanı J. Kd. Albay Ramazan Akça, Düzce Belediye Başkan Vekili Ali Güney, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Ümit, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Düzce Baro Başkanı Av. Ali Dilber, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin, öğretim üyelerimiz, basın mensupları, öğrencilerimiz ve aileleri katıldı.

 

Öğrenci korteji, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan Mezuniyet Töreni’nin açılış konuşmasını, lisans birincisi olan İşletme Fakültesi öğrencimiz Tuğba Yegengil gerçekleştirdi. Tuğba Yegengil, mezun olmanın sevincini yaşadığını ifade ederek, “Bizlerin yetişmesinde, olgunlaşmasında büyük rol oynayan, yaptığımız tüm hataları hoş gören hocalarımıza teşekkür ediyor ve ellerinden öpüyorum. Benden desteğini esirgemeyen ve yanımda olduklarını daima hissettiren aileme de huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bizden sonra yerimizi alacak yeni öğrenci kardeşlerime de bundan sonraki eğitim yaşantılarında başarılar diliyorum.” dedi.

 

 

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar konuşmasında, “Bugün benim için henüz yeni başladığım Rektörlük görevimin en anlamlı ve en duygulu günü… Sizin bulunduğunuz yerde bulunduğum dönemin üzerinden tam 17 yıl geçti. 1998 yılında geleceğe ilişkin pek çok soruyla Mimar Sinan Üniversitesi’nden mezun olduğum gün dün gibi aklımda… Emin olun bugün duyduğunuz gelecek kaygısı yaşamınızın en büyük rehberi olacak ve bundan sonra yaşamınızda sizi sürekli daha iyiyi ve daha doğruyu aramaya yönlendirecektir.” diyerek öğrencilere seslendi.

 

Rektörümüz öğrenci ailelerine hitaben, “Öğrencilerimizin Üniversitemizde yetişmeleri için çok büyük fedakarlıklar yaptınız. Yıllar önce bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlıklarınızı, bugün büyük bir gururla sizlere teslim ediyoruz ve size şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

 

Mezunlarımızın bilime, sanata, toplumsal yaşama katkılarının, Üniversitemizin aynası olacağını ifade eden Rektörümüz, “Üniversitemizin değer üretme vizyonunu yaşamınızın her anında yanınızda taşıyacaksınız. Sizlere cesaret diliyorum. Behçet Necatigil’in dediği gibi, ‘Ya ümitsizsiniz; ya da ümit sizsiniz. Ya çaresizsiniz; ya da çare sizsiniz.’ Sizlere kendinizi ümidin ve çarenin ta kendisi olarak göreceğiniz bu yolda başarılar ve mutluluklar dilerim” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Düzce Valisi Ali Fidan, yaptığı konuşmada “Bugün büyük bir sevinç, mutluluk ve gururu birlikte paylaşıyoruz. Gençlerimiz bugün üniversiteden mezun oluyor.  Bu sevinç ve mutlulukta en büyük pay elbette onlarındır. Ancak bu başarı sadece onların başarısı değildir. Çünkü bu kollektif bir çabanın ürünüdür. Bu başarıda ailelerin de büyük emeği var. Bu çabada üniversite yöneticilerinin başta Rektörümüz olmak üzere, hocalarımızın ve üniversite çalışanlarının da büyük emeği var.” dedi.

 

Üniversitelerin şehirlerin vizyonu olduğunu belirten Fidan, “Düzce Üniversitesi de bir bilim yuvası olmasının yanında, Düzcemizin en önemli markalarından biridir. Yetiştirdiği öğrencilerle, ilimize kattığı ekonomik, sosyal ve kültürel değerlerle bizim için çok büyük bir değerdir. Bu anlamda tüm hocalarımıza ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Düzce Valisi Ali Fidan, konuşmasının sonunda öğrencilere seslenerek, “Hayatınızda önemli bir evreyi tamamladınız. Bundan sonra yeni bir hayata atılıyorsunuz. İş kuracaksınız, aile kuracaksınız. Elbette kendi geleceğinizi inşa ederken ülkemizin, milletimizin geleceğini de inşa edeceksiniz. Ben sizlere bu yeni hayatınızda başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun. Bu ülke, bu aziz millet sizlerin çalışmalarıyla daha iyi yerlere gelecektir. Hepinize başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Üniversitemiz lisans programı birincisi Tuğba Yegengil, lisans ikincisi Muhsine Güler ve lisans üçüncüsü Meltem Yalman; ön lisans programı birincisi Tuğba Özden, ön lisans ikincisi Yakup Kamçı ve ön lisans üçüncüsü Hasan Ersen hediyelerini almak üzere sahneye davet edildi. İlk üç dereceye girerek okullarından mezun olan öğrencilerimize plaket ve hediyelerini Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Valisi Ali Fidan ile törene katılan protokol üyeleri takdim etti.

 

Program, mezun olan öğrencilerimize mezuniyet belgelerinin verilmesi, fakülte ve yüksekokul birincileri tarafından yaş kütüğüne isim çakılmasıyla devam etti.

 

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı mezunlarımızın kep atmak için sahneye davet edilmesinden sonra öğrencilerimiz, müzik eşliğinde büyük bir coşkuyla keplerini havaya atarak, mezun olmanın heyecanını doyasıya yaşadı.

 

Mezuniyet programı, Üniversitemiz Ortak Yaşam Alanı’nda iftar yemeği verilmesinin ardından sona erdi.

 

Düzce Üniversitesi olarak mezun öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik eder, bundan sonraki meslek yaşamlarında başarılar dileriz.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız