Medya Okuryazarlığı Semineri

AK Parti Düzce Kadın Kolları tarafından Aile Eğitim Programı çerçevesinde “Medyayı tanımak ve Medya Okuryazarlığı” konulu bilgilendirme semineri düzenlendi.

Medya Okuryazarlığı Semineri
19.01.2016 - 12:23
1128

 

AK Parti Düzce Kadın Kolları  Başkan Vekili Nezahat İdil tarafından, iletişim, kitle iletişimi, medyanın türleri, medyanın işleyişi ve bunu sağlayan aktörler, medya içeriği ve oluşum süreci, medyanın dili, internet medyası, medya, şiddet ve cinsellik, medya ve toplum, internet ve çocuk, internet ve televizyon, eleştirel bakış açısı olarak medya okuryazarlığı konularında seminer verildi.

 

Kitle iletişim araçlarından oluşan medyanın artık bireylerin vazgeçilmezleri arasında yer aldığına dikkati çeken İdil, doğru kullanıldığında faydalı olan medya araçlarının gerektiğinden fazla zaman ayrıldığında ise önü alınmaz zararlara yol açabileceğini söyledi.

 

İdil, birey ve toplum olarak medyadan fazla zarar görmemek için medya araçlarına ayrılan zamanın kısıtlanması ve medyanın sunduğu enformasyona her zaman eleştirel bakış açısıyla yaklaşmanın en doğru yol olduğunu vurguladı. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız