İNSAN VE ZAMAN ÜZERİNE

  • 29.01.2023 12:17

İnsan içinde taşıdığı potansiyeli fark edemediği için mutsuzdur. Elbette bu bir neden. başka nedenlerde olabilir ve mutlaka vardır.

Mutluluk dışımızdan değil içimizden gelecektir ve sahip olduğumuz en değerli şeyin zaman olduğunun bilincine vardığımızda her şey değişecektir.

Eskiler “vakit nakittir“ demişler. Bu sözü hangi yaşımızda fark ettik acaba, ya da hiç mi fark etmedik?

Zaman göreceli bir kavramdır. Bazı sıkıntılı anlar bir türlü geçmezken, her nedense iyi ve mutlu zamanlarımız çabucak geçer. İnsanın en zor fark ettiği şey; zamandır. Çünkü ele avuca gelmez tutamayız zamanı…

Kahvehane köşelerinde boş oyunlar ve laflarla vakit öldüren insanları hiç anlayamam.
Siz mi zamanı öldürüyorsunuz zaman mı sizi öldürüyor bir düşünün..

Zamanın iyi kullanılmaması halinde bir de israf ortaya çıkmaktadır ki, israfta haramdır.

Gençliğimde “ ne düşünüyorsun “ diyen arkadaşlara olayları ve insanları diye cevap verirdim. Hala ama hala olayları ve insanları düşünüyorum.

İnsanın kendini çözmesi için öncelikle boş zamana ihtiyacı vardır. Daha sonra dünyanın bizi meşgul eden günlük işlerinden sıyrılıp kendi içimize yönelmeli, kendimizi unutmamalıyız.

- Evet belki her şeyimiz var, hiç bir eksiğimiz yoktur fakat kendimizden mahrumuzdur. Kendimizi unutmuşuzdur. İnsanın kendinden mahrumiyeti en büyük kayıptır.

- Zamanın bizi öldürmesine izin vermemek için yapacağımız çok farklı şeyler vardır, olabilir.

- Bir de boş zamanlarda ortaya çıkan can sıkıntısı vardır. Can sıkıntısı yüksek sanat ve yüksek düşünce olmaksızın geçmez.

Gençler özellikle siz;
acımasızca akıp giden, sizi sona götüren zamanınızın değerini bilin gereği gibi değerlendirin.

Selamlar sevgiler..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız