TÜRKİYE GERÇEĞİ ve PKK İLE MÜCADELE

  • 30.07.2015 11:50

 Yazıma başlarken şehitlerimize sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

 

Orta doğudaki bu karışıklığın asıl nedeni bir balkanlaştırılma politikasıdır. Türkiye Ortadoğu’da yaşananlardan kendini korumalıdır. PKK ile mücadelenin başında Ortadoğu’da ki savaşlar gelmektedir.

 

Buradaki savaşların içini çözmeden terörle mücadele mümkün değildir. İşleri çığırından çıkaran ise PKK ile müzakere ve dış politikalardır. Başbakan ve Cumhurbaşkanı gerçeği görmüşlerdir ya da öyle gözüküyor. Arınç’ın açıklamaları bunu desteklemektedir.

 

1990 yıllarda PKK ile mücadele eden sembol isimler yargılanmışlar hepside berat etmişlerdir. AKP iktidara gelir gelmez hukuki düzenlemeleri kaldırarak müzakere sürecini başlattı. Bu sürecin ise tehlikeye girmemesi için güvenlik güçlerine alan boşaltırdı. Boşalan bu kısımlarda PKK otoritesini inşa ettirdi. PKK’yı rahatsız eden tüm yöneticileri görevden aldı yerine boyun bükenleri atadı. Belki bu dönemde şehitler vermedik ama basına yansımayan bir sürü köy korucuları katledildi.

 

Gelinen nokta bellidir. Yapılması gerekende bellidir. Doğuyu PKK’nın elinden almak bu bölgede güvenini yitiren devleti yeniden inşa ederek devleti ayağa kaldırmaktır. Müzakere sürecinin devam etmesi halinde muhatabın Kürtler değil PKK olduğu gerçeğidir. PKK ile mücadelede yasalar tekrar gözden geçirilmeli. Türkiye sınırları içerisinde, Türkiye Cumhuriyetinin toprak bütünlüğü ve manevi bütünlüğünü yıkmaya, ortadan kaldırmaya ve zedelemeye yönelik her türlü eylem ve bu eyleme fiziki ve manevi destek sağlayan herkes idamla yargılanmalı.

 

Ülkenin birlik ve bütünlüğünü hedef alan hiçbir girişim. Düşünce özgürlüğü, İnsan hakları, Demokratik haklar kapsamına alınmamalı. Bu suçları işleyen kişilere yardım ve destek sağlayan herkes Türk vatandaşlığından Çıkarılıp sınır dışı edilmeli. Tüm mal varlığı hazineye devredilmelidir.

 

Sözün özü şudur, konuyorsa dala bölücü leş kargaları, dal kesilmeli..!  Bölücüler şehre kadar iniyorsa dağdan, yol kesilmeli..!  Eğer ki asker ve polisimize kurşun sıkıyorsa, kol kesilmeli..! Bu vatana ihanet eden baş ise, baş kesilmeli.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız