MHP GÜNDEMİ

  • 13.11.2015 10:47

Halk MHP’nin de içinde olduğu bir iktidar istiyordu. MHP, “bize gelmeyin” diyerek daha seçim gecesi bu yolu tıkamıştır.

 

Seçmen saf değil bir şeyleri görüyor. Seçim çalışmaları süresince adaylarımız  “Hayır’ı” anlatamadılar. Dolayısı ile 2 milyon seçmen MHP den kaçtı. Artık bunu görmek lazım, kimse kafasını kuma gömmesin.

 

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ve yönetimi acilen yeniden bir değerlendirme yapmalıdır. Bence bu işin çözümü,  Sayın Bahçeli’nin aday olmayacağı seçimli bir olağanüstü kurultay kararı olmalıdır.

 

Parti içi iktidar savaşında siyasi ikbal, mevki makam korkusu ile konuşamayan, sinsi sinsi dinleyen, her gelenin kayığına binip alkışlayan, başarıda pay sahibi olmak isteyenlerin, başarısızlıkta da  sorumluluk üstlenmeyenlerin, acilen yönetimlerden çekilmesi  gerekir.

 

Ülkücü davanın tek ve yegane siyasi adresini MHP olarak düşünenler taşın altına elini koymalıdırlar. Seçimden yenilgiyle cıkmış, tabiri caiz ise hezimete uğranılmış sonuç ortadadır. MHP’yi bu durumdan kurtarmak gerekmektedir. Bunun bilincinde olan tüm arkadaşlar harekete geçmelidir.

 

Hezimetin en büyük pay sahibi görevi ve konumu gereği MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’dir. Sonra sırasıyla danışmanları, divan kurulu, MYK üyeleri, o zamanki mevcut milletvekilleri, vekil adayları, İl, İlçe ve belde teşkilatları ve “ben ülkücüyüm MHP’liyim” diyen herkesin sorumluluğu vardır.

 

Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki, bu seçimin mağlubu, davanın özü, temel siyaseti, inanç ve değerleri değildir. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Sosyal medya üzerinden birilerine saldırmak değildir. Kimse haddini aşmamalı fakat kraldan fazla kralcı da olmamalıdır.

 

MHP’de acilen kurultay kararı alınmalı, nitelikli ülkücü kadroların ve gençlerin önü açılmalıdır. Güçlü bir kadro ve MYK listesi oluşturulmalı, MHP tepeden tırnağa yeniden dizayn edilmelidir.

 

Muhalefete mahkum bir MHP değil, ülkeyi yönetecek MHP oluşturularak, çağın gereklerine uygun ülkücü duruşu olan siyaset üretecek, seçim zamanı bile çalışmayan kadrolar yerine her zaman çalışan kadrolar oluşturulmalıdır.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Rota (www.duzcerota.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

Android Uygulamamız