• 21.01.2015 13:19

Düzce Belediyesi yerleri her nekadar tartışmalı olsa da güzel sayılabilecek bir hizmet yaptı.

 

Bazı mahalle muhtarlıklarına halkın muhtarlara rahatça ulaşabileceği, muhtarlarında güzel bir ortamda hizmet verebileceği binalar yaptı ve bu binaların açılışları için törenler düzenledi.

 

Ama bu binaların çok büyük bir noksanlığı vardı. Bu binaların Türk Bayrağının sürekli çekili bulunduğu bir bayrak direği ve bayrağı yoktu. 

 

24.09.1983 tarih ve 18171 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2893 sayılı kanuna göre, Bayrağımızın sürekli çekili kalacağı kuruluşlar arasında belediye muhtarlıkları da bulunmaktadır.

 

Buna rağmen halen daha belediyenin yapmış olduğu bir kısım mahalle muhtarlıklarının bulunduğu binalarda bayrak direği ve çekili bayrağı yoktur. Ben bir vatandaş olarak kendi muhtarlığımdaki bu noksanlığı zor da olsa muhtarlığa tamamlattım.


Belediye buna göz yumarak bu muhtarlıkları hizmete sunmuştur. Daha önce belediyeye internet üzerinden ve de telefonla yapmış olduğum görüşmelerden olumlu bir sonuç alamadım.


Türk bayrağından bir rahatsızlığı olan varmıdır ki buralara Türk bayrağı çekilmiyor. Belediye bu binaları yaptı da bir bayrak direğimi yapamadı? Ya da buralarda görev yapan muhtarlar bu kadarcık işin altından kalkamıyor mu? Bir bayrak direği dikip, bu direğe bayrak çekmek çok mu zor?


Eğer bu kadar zaman zarfında bu binaların önüne bayrak direği dikilip, bayrak çekilmediyse bunda art niyet aramak gerekir.

 

Eğer burada art niyet yok diyorsanız muhtarlıkların önüne bayrak direği diker ayyıldızlı Türk bayrağını da bu direğe çekersiniz.

 

Bunu Yapmadığınız takdirde 2893 sayılı TÜRK BAYRAĞI Kanununa göre suç işlemiş sayılırsınız.